Держсекретар США Блінкен прибув із візитом до Києва

У вівторок, 14 травня, до Києва прибув державний секретар Сполучених Штатіа Америки Ентоні Блінкен. Він має на меті продемонструвати солідарність його країни з Україною, яка намагається відбити повторний наступ військ РФ на північно-східному кордоні.

Про це чиновник повідомив у соцмережі X після того, як зійшов із поїзда в столиці. Під постом оприлюднив і фото прибуття на вокзал.

«Сьогодні я повернувся до Києва, щоб продемонструвати нашу непохитну підтримку України, яка захищає свою свободу від російської агресії», – написав він.

Держсекретар США Блінкен прибув із візитом до Києва. Фото

Агентство Reuters наголосило, що йдеться про перший візит в Україну високопоставленого американського чиновника відтоді, як Конгрес після довгого відкладення ухвалив військову допомогу країні на $61 млрд. Блінкен сподівається «послати потужний сигнал заспокоєння українцям, які перебувають у дуже важкій хвилині».

«Місія насправді полягає в тому, щоб поговорити про те, як наша додаткова допомога буде здійснюватися таким чином, щоб допомогти зміцнити їхній захист, дати їм змогу все більше відбирати ініціативу на полі бою», – сказав сказав чиновник із делегації держсекретаря США.

Він додав, що додаткова артилерія, ракети великої дальності (ATACMS) і ракети ППО, схвалені Джо Байденом 24 квітня, «вже досягають українських сил». Блінкен же приїхав, щоб запевнити владу в незмінній американській підтримці, й виступити з промовою, «зосередженою на майбутньому України».

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *