Для ветеранів та людей з інвалідністю працюють адаптивні клуби на Київщині

У Київській області працюють адаптивні клуби під назвою “Активні парки — Нестримні” для відновлення фізичної активності ветеранів та людей з інвалідністю, які постраждали внаслідок війни. Всього таких клубів шість, вони оснащені необхідним обладненням, а також мають висококваліфікованих тренерів, які спеціалізуються на роботі з різними групами людей. Про це повідомляють у Київській обласній військовій адміністрації.

Відвідувачам адаптивних клубів пропонуються заняття з плавання, фітнесу, джиу-джитсу, загальної фізичної підготовки та стрільби з лука. Крім фізичних активностей, клуби створюють можливості для спілкування та підтримки. З 2023 року тут пройшли реабілітацію понад 500 ветеранів.

Адаптивні клуби для ветеранів та людей з інвалідністю розташовані у Бучанському районі (Софіївська Борщагівка, Ірпінь, Клавдієво-Тарасове, Вишневе); у Вишгородському районі (с. Петрівці); у Броварському районі (м. Бровари).

Проєкт реалізується в рамках ініціативи Міністерства молоді та спорту України “Активні парки: локації безбар’єрного дозвілля”, яка впроваджується у рамках Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні за ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Для довідки: Флагманський проєкт “Активні парки: локації безбар’єрного дозвілля” спрямований на залучення різних груп населення до рухової активності, а також на сприяння соціальній реінтеграції внутрішньо переміщених осіб, фізкультурно-оздоровчої реабілітації та адаптації військових та членів їх сімей, осіб з інвалідністю, а також збереження та відновлення ментального здоров’я кожної людини. За перший рік проєкту (2023 рік), було:

  • залучено понад 1,1 млн українців до участі у фізкультурно-оздоровчих заходах “Активних парків” та центрів “Спорт для всіх”;
  • започатковано клуби з бігу, скандинавської ходи та організовано забіги у 18 регіонах;
  • проведено 10 тренінгів для координаторів, у яких взяли участь 1 458 осіб;
  • залучено до навчання з психосоціальної підтримки 506 координаторів;
  • створено робочу групу, яка розробляє освітню програму для фахівців, що будуть залучені до фізкультурно-спортивної реабілітації ветеранів війни з інвалідністю
Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *