Українці, які під час своєї трудової діяльністі працювали офіційно, встигли накопичити понаднормовий стаж, тепер можуть його «конвертувати» у гривні — тобто, отримати доплату до пенсії.
Від чого залежить доплата до пенсії за понаднормовий стаж і за яких умов проводиться перерахунок пенсій для осіб, які продовжують працювати, розповіла заступниця начальника ГУ Пенсійного фонду України у Вінницькій області Лариса Дика.
За її словами, за кожний повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам та 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1%, але не більш як на 1% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Наразі розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність становить 2093 грн. Отже, максимальний розмір доплати — 20,93 грн.
Водночас якщо у пенсіонера понад обов’язкову норму страхового стажу є ще 10 років «у запасі», то його доплата становитиме вже 209,30 грн.
Також варто зазначити, що право на доплату за понаднормовий стаж пенсіонери мають після звільнення з роботи. Якщо ж пенсіонер продовжує працювати, йому перераховуватимуть виплати кожні два роки.
Перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам провадиться з урахуванням стажу після попереднього призначення (перерахунку) пенсії або з урахуванням стажу та заробітної плати після попереднього призначення (перерахунку) пенсії.