До кожного українця прийдуть з перевіркою газу: за будь-яке з восьми порушень блакитне паливо обов’язково відключать

В Україні з 2024-го поновили обов’язковий техогляд газового обладнання в квартирах та будинках. При тому бригади від представників газових компаній також виявляють порушення, за які одразу ж відключають від газу. Серед такого порушення може бути, наприклад, демонтаж стіни між кімнатами з порушенням проєкту в результаті чого спальне місце не відокремлено стіною від газового обладнання.

Як йдеться в повідомленні Державної служби України з питань праці, підлягає відключенню від системи газопостачання обладнання житлових і громадських будинків із встановленням заглушки за умови:

  • наявності витоків газу;
  • несправної автоматики безпеки;
  • несправностей оголовків димових і вентиляційних каналів;
  • відсутності тяги в димових і вентиляційних каналах;
  • самовільного підключення газових приладів і пристроїв споживача до системи газопостачання;
  • не забезпечення власником (балансоутримувачем та/або орендарем (наймачем) технічного обслуговування згідно з вимогами пункту 5.4 цієї глави;
  • не відповідності системи газопостачання житлового будинку проектній та виконавчо-технічній документації.

Про це йдеться в пункті 5.7. розділу 5 глави 5 Правил безпеки систем газопостачання затвердженого наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 15.05.2015 р. № 285, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 08.06.2015 р. за № 674/27119.

Якщо локалізувати порушення не вдається, то від газу можуть відключити весь стояк. Якщо ж порушення знайдено в конкретній квартирі, то її і відключають від газу.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *