Заради України: політики з усього світу зустрінуться, щоб обговорити Саміт миру, названі місце та дата

На вихідних, 27 та 28 квітня, радники з національної безпеки та високопосадовці з усього світу мають намір зустрітися в Досі. Вони планують обговорити плани щодо українського саміту миру.

Про це пише Bloomberg з посиланням на джерела. Видання зазначає, що зустріч офіційних осіб «Групи семи» та спільноти Глобального Півдня є частиною раунду переговорів, що готують ґрунт для саміту високого рівня, який Швейцарія має прийняти у червні.

У деяких із цих зустрічей взяли участь десятки інших країн ‒ Перської затоки, «Групи двадцяти» та БРІКС, організації, до якої входять Бразилія та Індія. Менші зустрічі відбулися у грудні минулого року.

Список учасників зустрічі у столиці Катару ще не затверджений. На перший Глобальний саміт миру РФ запрошувати не будуть. Проте у Зеленського не виключають, що представників РФ можуть запросити на другий саміт і наразі не зрозуміло, чи візьме у ній участь Китай. Союзники України вважають присутність Китаю важливою для успіху саміту, враховуючи вплив, який Пекін має на Москву.

Український план миру — що передбачає

  • повагу до територіальної цілісності та суверенітету країни,
  • виведення російських військ,
  • гарантії майбутньої безпеки.

Він також містить спеціальні положення щодо захисту своїх ядерних генераторів і поставок продовольства.

Україна хоче, щоб ці принципи були широко узгоджені на саміті в Швейцарії як попередника будь-яких потенційних переговорів за участю Росії. Китай розглядається як ключовий учасник, який надає ваги будь-якій угоді, тому питання про те, чи з’явиться хтось із Пекіна на цій зустрічі, є вирішальним.

Нагадаємо, раніше «Телеграф» писав, що глобальний саміт миру по українській «формулі» відбудеться у Швейцарії 16-17 червня 2024 року. На нього запросять лідерів 80-100 країн, переважна більшість з яких є представниками Глобального Півдня. Володимир Зеленський каже, що росіяни мають намір зробити все, щоб зірвати саміт миру і вже навіть мають план, як це зробити.

У Кремлі назвали безглуздим саміт миру. Нібито без Росії це «переговори впусту».

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *