Командир на Хмельниччині відправив військових ремонтувати будинок тестя: платив по 30 тисяч на місяць

На Хмельниччині військові працювали на приватному будівництві та отримували по 30 тисяч гривень нібито за «виконання бойового наказу». Слідчі поліції продовжують розслідувати кримінальне провадження.

Про це  повідомляє  «Главком» із посиланням на дані судового реєстру.

Відомо, що командир інженерної бригади використав п’ятьох підлеглих-військових для будівництва на території будинку свого тестя. Продовжувалося це з квітня до грудня 2023 року:

«Так, починаючи з квітня 2023 по грудень 2023 року, вищезгадані військовослужбовці за наказом особи, за умови отримання ними грошової винагороди, працювали на території господарства, де проводили ремонтні роботи вдома та дворі».

За свою роботу кожен військовий отримував щомісяця 30 000 грн.

Зазначається, що безкоштовна праця військових була оформлена в документах із зазначенням  «виконання завдання в рамках бойового розпорядження (бойовий наказ)».  Зокрема, у кримінальній справі зазначено:

«Крім того особа, використовуючи своє службове становище, дала вказівку своїм підлеглим підготувати всі необхідні документи, щоб вищезазначені військовослужбовці, які задіяні на будівництво будинку його тестя отримували щомісячно грошову винагороду в сумі 30000 грн., як ті, що перебувають на військовій службі і бойового розпорядження (бойовий наказ), що їм було достовірно відомо » .

Пізніше слідство визнало, що витрати бюджету на оплату військовим-підлеглим за весь час «виконання бойових завдань» становлять 1,2 млн грн.

У досудовому розслідуванні також  зазначено , що заступник командира частини з тилу начальник тилу 48 інженерної бригади командування Сил підтримки ЗСУ домовився та  «організував схему незаконного отримання прибутку, із застосуванням техніки довіреної ним військової частини та особового складу».

«Проведеним розслідуванням встановлено, що ТОВ «Кам’янець-Подільський комбінат будівельних матеріалів» має Спеціальний дозвіл на користування надрами, на території Зюбрівської ділянки Кам’янець-Подільського родовища, де розташований кар’єр площею 22,9 га, в якому добувають вапняк, будівельний камінь та щебінь. «,  — йдеться у документі.

Відомо, що за домовленістю на кар’єрі до роботи має залучатися військова техніка, яка займатиметься навантаженням здобутої сировини та її доставкою до певного місця призначення. Натомість особи отримуватимуть прибуток.

Так, упродовж червня-листопада 2023 року за усною вказівкою для робіт у кар’єрі майже щодня залучався службовий транспорт. Зокрема йдеться про навантажувач «Caterpillar 950h», а також інші військові вантажівки та особовий склад.

«Внаслідок таких дій крім незаконного отриманого прибутку також завдано шкоди державі нецільовим використанням пально-мастильних матеріалів, амортизацією військової техніки, внесення недостовірних відомостей до звітних документів щодо роботи військової техніки, а також примус до виконання обов’язків не пов’язаних зі службою цілого ряду військовослужбовців»,  — Вказано у справі.

Слідчі обласної поліції продовжують розслідувати кримінальне провадження, де фігурує керівництво 48 інженерної бригади командування Сил підтримки ЗСУ.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *