Комуналка в Україні виросте ще сильніше: що подорожчає швидше

У найближчі кілька років українці зіткнуться із черговим подорожчанням комунальних послуг. При цьому через складну ситуацію в енергетиці вартість електроенергії зростатиме швидше, ніж решта послуг ЖКГ.

Про це заявили аналітики Національного банку України (НБУ) у своєму квітневому Інфляційному звіті. «Очікується поетапне приведення тарифів на послуги ЖКГ до економічно обґрунтованих рівнів протягом кількох років», — йдеться у документі.

Експерти прогнозують досить швидке та суттєве зростання цін на електроенергію, що сформує додатковий тиск на ціни та потреби у збільшенні субсидій для населення.

Водночас, відстрочення рішень щодо підвищення тарифів на послуги ЖКГ зумовить нижчу інфляцію, але буде привітним до накопичення квазіфіскального дисбалансу та погіршить фінансовий стан державних енергокомпаній.

«Це буде посилювати ризики нестабільності на внутрішньому ринку енергоресурсів, погіршити інвестиційний потенціал галузі, тоді як ціновий тиск тільки відкладатиметься на майбутнє», — попередили в НБУ.

Тим часом у Комітеті Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг прогнозують складну ситуацію з енергозабезпеченням українців узимку. Причина – ускладнення загальної ситуації у системі через російські обстріли. Вихід там бачать у підвищенні тарифу на світ для населення – стверджується, що це допоможе провести ремонти пошкодженого обладнання.

Також OBOZ.UA повідомляв, що в експертному середовищі прогнозують, що влітку українці можуть зіткнутися з відключеннями та обмеженнями споживання електроенергії. Очікується, що відключення можуть відбуватися у другій половині липня та у серпні. У зв’язку з цим енергетики закликають українців уже зараз заощаджувати електроенергію – щоби не створювати зайвого навантаження на мережу.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *