Комуналка в Україні відчутно здорожчала: яка послуга найбільше

В Україні значно зросла вартість комунальних послуг. Загалом, з квітня-2023 по квітень-2024, тарифи збільшились на 12,9% – але, наприклад, конкретно електроенергія здорожчала одразу на 69,7%, тоді як ціна низки послуг залишилась на колишньому рівні.

Про загальне зростання тарифів повідомили в Держстаті. За його даними, крім електроенергії також здорожчали:

  • послуги з управління багатоквартирними будинками – на 5,1%;
  • утримання та ремонт житла – на 3,2%;
  • прибирання сміття – на 1,6%.

Водночас, тарифи одразу на низку позицій залишилися на колишньому рівні. Це:

  • водопостачання;
  • каналізація;
  • природний газ;
  • гаряча вода, опалення.
В Україні значно зросла вартість комунальних послуг

Тариф на електроенергію можуть підвищити вже з 1 червня

Водночас перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Олексій Кучеренко («Батьківщина») повідомив, що підвищити тариф на електроенергію для українців можуть вже найближчим часом. Очікується, що це може статися вже з 1 червня, а ціну буде збільшено до 3,5-4 грн/квт*год.

«Уряд реально готує підвищення ціни на електроенергію для населення. Мій прогноз – це відбудеться з 1 червня. Я знаю, що обговорюється ціна в діапазоні 3,5-4 грн/квт*год», – йдеться у повідомленні.

При цьому він нагадав, що поточний тариф – пільговий. Тобто українці платять за електрику за ціною, нижчою від ринкової.

Нині ж в Україні діє тариф 2,64 грн/кВт*год. Тож за травень сім’я з трьох осіб, яка живе у квартирі з електроплитою та бойлером і споживає 300 кВт*год електроенергії на місяць, заплатить за світло 792 грн.

Якщо ж тариф підвищать до 3,5 грн/квт*год, така ж сім’я при тому ж обсязі споживання платитиме вже 1 050 грн. Що на 258 грн більше.

У разі ж підвищення до 4 грн/квт*год, сума в платіжці складе вже 1 200 грн. Тобто, на 402 грн. вище, ніж зараз.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *