Крах замість заробітку: як українцям не потрапити у фінансову піраміду

Розповідаємо, які ключові елементи фінансової безпеки допоможуть не стати жертвою шахраїв

В Україні, як і по всьому світі, відбуваються постійні зміни в економічній сфері. Тому люди, аби не лише втратити, а й примножити свої збереження, можуть ненароком стати жертвою фінансових пірамід. Українці мають бути особливо обережними та уважними, оскільки під час повномасштабної війни в країні діють сотні сумнівних компаній/проєктів.

У цій статті сайт Новини Pro розглядає деякі ключові стратегії, які допоможуть українцям не потрапити у фінансову піраміду.

Що таке «фінансові піраміди»


Фінансова піраміда – це вид фінансової або інвестиційної шахрайської схеми, де прибуток для перших учасників забезпечується коштами, внесеними новачками. Зазвичай ця схема працює на базі обіцянок високих прибутків та низького ризику, і може тривати, доки надходження від нових учасників вистачає для виплат попереднім.

Зазвичай фінансові піраміди ведуть до великих втрат для більшості учасників, оскільки немає реального джерела прибутку або інвестицій. У багатьох країнах цей вид діяльності є незаконним і розглядається як вид фінансового шахрайства.

Фото: Depositphotos

Знайте ворога в обличчя


Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) веде публічний перелік сумнівних проєктів, які можуть нести загрозу для грошей українців. Це охоплює проєкти, які пропонують інвестувати в різні фінансові активи без відповідних дозволів. І, станом на 4 березня там нараховувалося 255 записів. У першу п’ятірку увійшли:

 • Ізраїль ІНВЕСТМЕНТС.
 • Школа Алекса Яновского.
 • ЦЕНТР БІРЖОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ.
 • Український народний банк.
 • Торговий дім Карат.

Як не стати жертвою фінансової піраміди


Останнім часом зацікавленість людей до теми інвестицій лише зростає. Відповідно збільшується кількість шахрайських схем. Тому необхідно знати певні стратегії, які допоможуть не стати жертвою фінансової піраміди. Ось кілька порад:

 • підвищуйте знання у сфері інвестицій. Перед тим як вкладати гроші, варто зрозуміти, як працюють фінансові ринки та як розпізнавати схеми обману. Вивчайте інформацію про різні види інвестицій та їх ризики;
 • перевіряйте ліцензії та реєстрацію. Ніколи не вкладайте гроші в компанію, якщо в неї немає документів, які дозволяють здійснювати свою діяльність;
 • не довіряйте занадто вигідним пропозиціям. Якщо інвестиційна можливість здається занадто вигідною, щоб бути правдивою, ймовірно, вона не є такою. Величезні обіцянки прибутків без ризиків – це один із загальних методів фінансових пірамід;
 • працюйте лише з надійними та перевіреними компаніями. Вкладайте свої гроші тільки відомим та довіреним фінансовим інститутам. Банки, страхові компанії та інші легітимні фінансові установи мають великий інтерес у збереженні своєї репутації, тому їхні продукти зазвичай є надійнішим;
 • не бійтеся ставити питання. Якщо вам щось здається неправильним або невідомим, запитуйте. Надійні компанії готові надати всю необхідну інформацію, а шахраї уникатимуть відповідей або будуть видавати її вибірково;
 • перевіряйте історію та відгуки. Досліджуйте історію компаній та перевіряйте відгуки від інших інвесторів. Інтернет є потужним інструментом для збору необхідної інформації. Негативні відгуки та історії обману стануть сигналом для уникнення інвестицій.

Знання – це ваш найкращий союзник в боротьбі з фінансовим шахрайством. Українцям важливо завжди мати реалістичні очікування та не шукати місця, де пропонують умови, які невигідні самим інститутам. Оскільки ніхто не хоче піти у мінус.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *