Литва планує спорудити школи-бомбосховища в кількох областях України: про що йдеться

Литва допоможе Україні побудувати низку нових шкіл під землею. Проєкти будуть реалізовані в шести областях: Одеській, Донецькій, Запоріжжі, Миколаївській, Сумській і Чернігівській.

Школи-укриття з’являться завдяки литовській програмі відновлення нашої країни Co-create Future of Ukraine. Про це в інтерв’ю «Укрінформу» розповів очільник ініціативи Артурас Жарновскіс.

Він додав: можливо, ще одну школу-бомбосховище збудують на Харківщині. Всі об’єкти зводитимуть із нуля, в тих місцях, де укриттів раніше не було. Вони повинні захищати від обстрілів і радіації.

«У чому ідея? У деяких українських регіонах діти через повномасштабну війну не можуть ходити до шкіл. Це величезна проблема. А якщо пригадати ще й попередні ковідні обмеження, то виходить, що це вже четвертий шкільний рік, коли діти не ходять до шкіл» – пояснив Жарновскіс.

Метою він назвав повернення юних українців до освітнього процесу з безпосереднім спілкуванням одне з одним і з учителями.

«А в інших умовах такі приміщення-бомбосховища можна буде використовувати по-різному: для спортивних, культурних занять, будь-якого дозвілля в позаурочний час», – додав литовський чиновник.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *