Лікарі спростували найпопулярніші міфи про вітаміни та добавки: результати досліджень

В Україні що кожного дня індустрія харчових добавок (БАД. – Ред.) набирає обертів, адже вважається, що щоденне приймання відносно недорогих вітамінів зможе збільшити шанси людей на довге та здорове життя. Також на масштабну популярність цих препаратів впливає добре продумана рекламна кампанія, яка вміло використовує бажання покупця вберегти себе від хвороб і зміцнити імунітет.

Варто відзначити, що в окремих випадках добавки важливі. Наприклад, Центр контролю та профілактики захворювань радить жінкам дітородного віку вживати фолієву кислоту, а тим, хто живе в холодному кліматі, потрібно додавати в раціон вітамін D.

Проте якщо в людини немає жодних хвороб і вона дотримується збалансованої дієти, то отримуватиме всі необхідні речовини з їжі.

Міф 1: Більше завжди краще

Оскільки харчові добавки доступні кожному і продаються без рецепта, можна припустити, що вони безпечні в будь-якому дозуванні. Насправді, у великих кількостях вони руйнують тонко налагоджену систему організму. Наприклад, Американське онкологічне товариство стверджує: «Надлишок вітаміну С може вплинути на здатність засвоювати мідь, метал, які необхідні організму. Великі дози вітамінів A, D і K не можуть швидко вивестись з організму і здатні досягти токсичного рівня».

 
Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *