Майже 50% українських біженців хотіли б отримати інше громадянство, — опитування (інфографіка)

Практично половина українських біженців, які зараз розкидані по всьому світу, бажають отримати нове громадянство. Деякі з них і зовсім уже подали заяви. Про це свідчать результати опитування від Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

Умови життя в Європі: чи задоволені біженці

На опублікованому графіку можна побачити, що 66% опитаних громадян у Німеччині, Польщі та Чехії задоволені своїми нинішніми умовами проживання. З них 28% повністю задоволені, а ще 38% більше так, ніж ні.

Лише 20% із біженців, які брали участь в опитуванні, скоріше незадоволені поточними умовами, а ще 6% повністю незадоволені.

Результати соцопитування українських біженців
Українські біженці розповіли, чи задоволені умовами життя в Європі Фото: КМІС

Отримання нового громадянства: результати опитування

Окремо респондентам поставили запитання про набуття громадянства іншої країни, в якій вони вимушено перебувають через війну.

У 7% біженців уже мають інше громадянство, а ще 12% уже подали документи, проте перебувають у стані очікування ухвалення документів.

45% опитаних за кордоном українців відповіли, що ще не подавали жодних документів на отримання іншого громадянства, проте були б не проти його отримати загалом. Лише 34% відповіли, що не збираються цього робити.

Соцопитування серед біженців
Майже половина біженців не відмовилися б від іншого громадянства Фото: КМІС

У питанні майбутнього повернення на Батьківщину респонденти розділилися навпіл. 50% відповіли, що з великою ймовірністю повернуться в Україну. Стільки ж людей навряд чи приймуть таке рішення.

Результати соцопитування
Половина біженців думають над поверненням в Україну Фото: КМІС

Ситуація в Україні: зацікавленість біженців

Загалом, як показує опитування, 56% опитаних українців продовжують цікавитися ситуацією в Україні. 13% з них читають українські джерела, 14% — іноземні, а 29% — і ті, і ті.

А ось 34% респондентів заявили, що не цікавляться тим, що зараз відбувається в Україні.

Результати соцопитування
Біженці в Європі розповіли, чи цікавляться ситуацією в Україні Фото: КМІС
Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *