В Україні продовжили дію воєнного стану і загальної мобілізації. Народні депутати підтримали законопроєкт, який продовжує воєнний стан і мобілізацію ще на 90 днів — до 23 серпня.
Кого можуть призвати влітку в Україні — читайте в матеріалі Styler нижче.
Згідно із Законом України «Про мобілізацію громадян», призов громадян на військову службу проводиться в чотири хвилі. Станом на 22 травня в Україні було виконано лише дві хвилі мобілізації.
Хвилі мобілізації в Україні
Перша хвиля — на службу закликають оперативний резерв і колишніх військовослужбовців, у яких є бойовий досвід або які раніше служили за контрактом після 2014 року.
Друга хвиля — військовослужбовці, які проходили строкову службу або ж служили за контрактом до 2014 року.
Третя хвиля — офіцери запасу, військовослужбовці, які закінчили військові кафедри вузів.
Четверта хвиля — всі громадяни України, у яких немає обмежень за віком або за станом здоров’я.
Мобілізація після 23 травня
Як зазначали раніше в Міноборони, армія України укомплектована на 100%. У більшості регіонів до третьої хвилі мобілізації не дійшли. Комплектування ЗСУ та інших військових формувань здійснюється за рахунок військовозобов’язаних і резервістів.
Однак при продовженні активних бойових дій в армії може виникнути потреба поповнення фахівцями військових українських частин.
Як пояснював начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач, наступна хвиля масової мобілізації поки не передбачена. І якщо вона буде запущена, то мобілізувати можуть не тільки офіцерів, але сержантів, і можливо — солдатів.
Зараз в основному закликають тих, у кого є досвід проходження військової служби або досвід проходження навчання під час воєнного часу.
У разі нової хвилі мобілізації в Міноборони орієнтуватимуться на конкретні потреби у військовослужбовців і призиватимуть лише за військово-обліковими спеціальностями.