Мінекономіки розробляє експериментальну систему електронного бронювання

У Кабінеті Міністрів України підтвердили розробку електронної системи бронювання. Новий функціонал буде доступний у сервісі «Дія».

Новий закон про мобілізацію зобов’язав роботодавця повідомляти відомості про своїх співробітників у ТЦК та СП і навіть особисто сприяти їхньому доставленню до військкоматів. Однак потреби бізнесу він практично ніяк не захищає.

У багатьох сферах економіки України підприємці б’ють на сполох, вимагаючи надати їм можливість самим визначати співробітників, яким потрібна бронь від мобілізації. Нагадаємо, зараз це регулюється ухвалою Кабміну.

Представники Міністерства економіки України повідомили виданню AIN, що в процесі розробки знаходиться електронний додаток, який дозволить бізнесу надсилати списки співробітників для надання бронювання до уряду.

«Іншої альтернативи, крім диджиталізації процесів, пов’язаних із бронюванням, немає. Це буде однозначно зроблено. Ми зараз обговорюємо з Міністерством оборони та Мінцифри принципові підходи до того, яким чином перевести «в цифру» постанову (Кабміну — ред.) №76 або ті нормативно-правові акти, які регулюють або будуть регулювати питання бронювання військовозобов’язаних», — повідомили у Мінекономіки.

Згідно з проєктом постанови, чорнова версія якої потрапила до рук журналістів, бронювання можна буде здійснити, подавши списки співробітників до уряду через портал «Дія».

Зазначається, що відмовити у наданні броні можуть у тому випадку, якщо:

  • дані про співробітника не збігаються з даними у Єдиному держреєстрі (ЄДР);
  • дані про співробітника відсутні в ЄДР;
  • відсутні дані про трудові відносини між підприємством та співробітником.

Мінекономіки розробляє експериментальну систему електронного бронювання

Подати списки на бронювання можна лише після того, як співробітники оновили військово-облікові дані. Також відмова у бронюванні може бути отримана, якщо підприємство вже вичерпало ліміти на кількість відстрочок. Якщо з’ясується, що у списку є співробітник, який порушив правила військового обліку, то броню також не нададуть.

Нагадаємо, у Верховній Раді раніше запропонували запровадити платне бронювання для бізнесу. Пропонується встановити тариф у 20 тисяч гривень на місяць за бронювання одного працівника.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *