Названа проблема українських дітей, наслідки якої можуть бути катастрофічними

Російські атаки на заклади освіти в Україні та низький рівень навчання в країнах, що приймають біженців, призвели до того, що великий відсоток з майже семи мільйонів українських дітей віком від 3 до 18 років не можуть повноцінно навчатися і «втрачають знання».

Про це попереджає регіональний директор ЮНІСЕФ для Європи та Центральної Азії Регіна Де Домінічіс.

 

Основна проблема в навчанні юних українців

На всій території України помітні «ознаки масової деградації освітнього рівня у дітей». Особливо це стосується зниження успішності в основних предметах.

Так, згідно з останніми даними опитування, проведеного європейськими фахівцями, до 57% учителів повідомляють про погіршення навичок учнів з української мови, до 45% — про зниження навичок математики, до 52% — про зниження навичок володіння іноземною мовою.

Також лише третина дітей молодшого та середнього віку, які навчаються в Україні, повністю навчаються очно. Одна третина зареєстрованих студентів навчається за допомогою змішаної системи, а інша повністю навчається онлайн.

Ці негативні зміни пов’язані з війною, а також пандемією COVID-19, через яку учні вже чотири роки не можуть повноцінно навчатися.

«В Україні російські атаки на школи не припиняються. Це не тільки призвело до того, що українським дітям важко досягти успіхів у навчанні, але вони також втрачають ті знання, які вони опанували, коли їхні школи функціонували повноцінно», — йдеться у звіті на сайті ЮНІСЕФ.

Роль та вигляд онлайн-навчання для українців сьогодні

Де Домінічіс впевнена, що онлайн-навчання може слугувати «як доповнення до особистого навчання», але воно «не може повністю замінити шкільні заняття, які є важливими для соціального розвитку та базового навчання дітей молодшого віку».

Сьогодні ж, дві третини дітей молодшого віку не відвідують дошкільні заклади, а у прифронтових районах три чверті батьків не віддають дітей до дитячих садочків.

Крім того, більше половини дітей від дошкільного до середнього шкільного віку не зараховані до національних систем освіти в семи країнах, що приймають біженців, через «мовні бар’єри, труднощі з доступом до школи та перенасичені системи освіти».

«Діти-біженці, які не навчаються в місцевих школах, ймовірно, намагаються навчатися онлайн за українською програмою, або за допомогою інших платформ дистанційного навчання. Деякі діти-біженці, можливо, повністю відмовилися від навчання», — говорять у ЮНІСЕФ.

Що ж робити?

Зараз ЮНІСЕФ співпрацює з урядами та партнерами в країнах, які приймають дітей та сім’ї біженців, щоб допомогти розширити доступ до якісного навчання.

Організація також веде співробітництво з урядом України, щоб підтримати відновлення офлайн навчання для «усунення перешкод отримання освіти».

Освіта в Україні, кажуть експерти, має бути в пріоритеті сьогодні. В іншому випадку, за прогнозами, лише найближчого навчального року близько 300 тисяч дітей «ризикують втратити знання».

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *