На АЗС українцям замість пального продавали «бодягу»: де заливали підроблений бензин

На деяких заправках українці можуть отримати фальсифіковане пальне, використання якого загрожує серйозними ушкодженнями внутрішніх систем авто. Найбільше ж ризикують заправитися контрафактом ті, хто купує пальне на невеликих АЗС далеко від великих населених пунктів.

Одна з таких заправок діяла у Києві. Як повідомили у Бюро економічної безпеки (БЕБ), загальна вартість вилученого пального та обладнання на ній складає понад 1 млн грн.

Зокрема на заправці були відсутні дозвільні документи, ліцензії на роздрібну торгівлю пальним, сертифікати якості на пальне, що продавалось, та документи про його походження. Також детективи зафіксували відсутність касових апаратів», – йдеться у повідомленні.

На деяких заправках українці ризикують отримати фальсифіковане паливо

Також було викрито виробництво контрафактного пального на одній з АЗС у тому ж Києві. Підробляли зловмисники дизпальне, а також бензин марок А-95 та А-92.

За результатами обшуку вилучено близько 7 тонн контрафактного пального. Орієнтовна вартість вилученого складає півмільйона гривень.

Де українцям можуть продати бодягу

Де заправлятися, щоб не отримати бодягу

Водночас експерти радять українцям, які проживають у малих населених пунктах, заправлятися на великих АЗС. Адже там ризик отримати неякісне пальне набагато менше.

Річ у тім, що хоча «бодяги» в Україні і поменшало, повністю з ринку вона не зникла. Продають же фальсифікат переважно в невеликих населених пунктах.

Що може статися з автомобілем, якщо заправляти його підробленим пальним

В цілому ж неякісний бензин може завдати великої шкоди автомобілю. Наприклад, може зруйнуватися фільтр та паливний насос у баку. Способів «бодяжити» ж пальне безліч.

Зокрема, для цього можуть занижувати октанове число, розповідають у Dexpens. Це веде до нерівномірного згоряння пального у двигуні.

Зокрема, для цього можуть занижувати октанове число, розповідають у Dexpens. Це призводить до нерівномірного згоряння пального у двигуні.

Водночас октанове число можуть і штучно завищувати – що також негативно впливає на двигун. Зокрема, додають:

  • спирти та ефіри. Що за високої їх концентрації у паливі – близько 10% – призводить до зростання витрати пального, а в спеку може спровокувати утворення повітряних пробок у системі подачі пального;
  • ароматичні вуглеводні. Це призводить до збільшення кількості нагару. Крім того, негативно впливає на фільтр у баку, трубки паливної системи, різні ущільнювачі тощо.

Ще один спосіб – збільшення вмісту в паливі сірки. У поєднанні з водяною парою, завжди присутньою при згорянні, вона призводить до виникнення сірчаної кислоти. Яка, зі свого боку, дуже негативно впливає на двигун.

Нерідко в пальне додають воду. Взимку, зокрема, це може спровокувати замерзання вологи та блокування фільтра.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *