НБУ змінив правила поповнення карток: що не зможуть робити українці з 1 серпня і за що заблокують рахунок

В Україні із серпня «анонімно» поповнити чужий чи навіть свій банківський рахунок буде неможливо. Банківська система бореться із сірими доходами, брудною готівкою, і з кожним роком вимоги до клієнтів посилюються. Водночас правила фінансового моніторингу та блокування карток не змінять.

«Для всіх операцій у терміналі, крім поповнення мобільного з експрес-панелі та отримання посилань для завантаження мобільних застосунків, буде потрібна авторизація клієнта з 1 серпня», – розповіли OBOZREVATEL у ПриватБанку.

Зараз поповнити свою чи чужу картку готівкою можна без будь-якої авторизації. Щоправда, діє обмеження у розмірі 5 тис. грн (його запровадили ще 2020-го). Тепер із серпня українці взагалі не зможуть без авторизації проводити платежі.

У Monobank кажуть, що поповнювати картку без комісії можна у відділеннях А-Банку та Універсал Банку. При цьому до серпня все ще є можливість без авторизації поповнити картку на 5 тис. грн (не може бути більше чотирьох транзакцій на добу) у City24 і на таку саму суму – EasyPay.

«Без авторизації – 5000 грн за добу, через NFC/Дія – 29 999 грн за добу», – пояснили в Monobank. Так, вже з 1 серпня вам доведеться або проходити авторизацію в Дії, або якщо поповнюєте в терміналі свого банку, використовувати свою картку, фінансовий номер телефону.

Підтвердити джерело свого доходу можна за допомогою довідки про зарплату (її можна отримати на роботі у Пенсійному фонді). Навіть якщо ви зараз не працюєте, але працювали, наприклад, минулого року, довідка про попередній дохід задовольнить банк. Також можна показати документ про те, що ви продали нерухомість, авто тощо або здаєте майно в оренду.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *