Не можуть дозволити Україні програти: Попович пояснив, як НАТО реагуватиме на президентство Трампа

На Заході спостерігається відчутна «турбулентність» через можливе повернення у крісло президента США Дональда Трампа, що потягне за собою суттєві зміни і в політиці Штатів, і в структурі НАТО. Крім того, сам Альянс стоїть на порозі виборів нового генерального секретаря. Вся ця ситуація впливає на Україну.

Про те, як Північноатлантичний альянс реагуватиме на президентство Трампа у США, і чого слід очікувати нашій державі найближчим часом, розповів військовий оглядач Денис Попович в ексклюзивному інтерв’ю OBOZ.UA.

За словами експерта, Україна вже відчуває на собі наслідки впливу політики Трампа, хоч він ще не став президентом. Зволікання з допомогою, а фактично, її замороження – це є результатом впливу на Конгрес цього одіозного американського політика.

«Ми ж бачимо, що Трамп поки ще і не є президентом, а вже фактично на ситуацію досить серйозно впливає. Також це той самий фактор турбулентності. Власне, вплив Дональда Трампа на Конгрес. Ми бачимо, що Конгрес не може вже місяцями поставити на голосування питання оборонної підтримки України, Ізраїлю і Тайваню. Тобто він ще не є президентом, а вже фактично ось ця сила тяжіння з його боку відчувається», – зазначив Попович.

У цьому контексті власне і з’явилась ініціатива генсека НАТО Єнса Столтенберга заснувати фонд у 100 млрд євро для допомоги Україні терміном на 5 років, зазначив оглядач. Він наголосив – Альянс розуміє, що не можна дати програти Україні.

«От якраз те, що йдуть розмови про необхідність надати Україні пакет підтримки – це і є реакцією НАТО на те, що не виключається, що президентом США може стати Трамп, який, скажімо так, дуже неоднозначний висловлюється стосовно продовження допомоги Україні. І це Альянс відчуває. Вони розуміють, що не можна дати програти Україні, але треба щось робити, якщо ситуація буде розвертатися не в нашу користь», – сказав Попович.

Проте, за словами експерта, заснувати цього фонд у 100 млрд євро вже викликала суперечливу реакцію у членів НАТО.

«От все ж таки лунають скептичні оцінки, навіть критика з боку міністрів з Європи. Зокрема, Анна Лена Бербок, міністерка закордонних справ Німеччини, сказала, що не має бути в цьому фонді дублювання зобов’язань НАТО і Євросоюзу щодо підтримки України», – зазначив оглядач.

Попович зазначив, що ця ідея створити від країн НАТО окремий фонд оборонної підтримки України є життєздатною, «але з певними умовами».

По-перше, має бути прозорість і рівномірність у внесках країн у цей фонд. А по-друге, вирішено проблеми з деякими членами Альянсу, зокрема з Угорщиною, позиція якої щодо допомоги України залишається незмінною.

«Тобто загального розуміння щодо умов, долі кожного учасника цього великого фонду, часу, коли це буде реалізовано, зараз нема. Саме тому і кажу, і мова йде про те, що до вашингтонського саміту залишається близько двох місяців. Є надія, є сподівання, що це вирішать», – резюмував Денис Попович.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *