НМТ у 2024 році: формат оцінювання знань випускників знову змінять

Національний мультипредметний тест у 2024 році проходитиме у новому форматі. Наразі затвердженої чіткої програми оцінювання знань випускників ще немає, але у Міносвіти вже розпочинають підготовку до наступного року.

Який формат НМТ планують зробити 2024 року, розповів заступник міністра освіти та науки України Михайло Вінницький в інтерв’ю для видання «Факти«.

З’явиться четвертий предмет

За словами заступника міністра, у 2024 році зміниться структура національного мультипредметного тесту та додасться ще один предмет. А тестування триватиме 4,5 години з перервою.

«Наступного року НМТ ми плануємо проводити трохи по-іншому, тобто 4 предмети, а не 3. Це буде означати 4-годинний тест з перервою, між другою і третьою годиною, суттєвою перервою. Просто 4 години писати тест — це нереально і нездорово для дитини», — розповів Вінницький.

А незабаром предметів стане п’ять

Він додав, що відповідно до законодавства, має бути чотири предмети. А загалом, Міністерство освіти рухається до практики п’яти предметів, яка існує в багатьох європейських країнах, у тому числі й у Польщі.

Випускний тест із п’яти предметів можуть запровадити вже у 2025 році (три обов’язкові та два на вибір).

«У 2025 році, якщо все буде добре, то випускний тест для випускників 11-го, а незабаром і 12-го класу буде п’яти предметним: три обов’язкові з двома предметами на вибір. Але не хочу нікого лякати: у 2024 році буде чотири предмети, і ми працюємо над тим, щоб оголосити, що це будуть за предмети і які будуть програми іспитів вже у вересні. Тому що ми розуміємо, що наші абітурієнти готуються протягом року, щоб скласти тест якнайкраще», — запевнив Вінницький.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *