Пенсіонери отримають доплату за кілька місяців: виплати перерахують заднім числом 

В Україні проведуть перерахунок пенсій заднім числом. Працюючим пенсіонерам, які станом на 1 квітня отримали 24 місяця додаткового стажу, виплати підвищать з 1 червня. Однак в червні також нарахують доплати за квітень та травень. 

Про це в ефірі телефмарафону розповіла заступниця начальника Головного управління Пенсійного фонду Вінниччини Лариса Дика, передає Судово-юридична газета.Так, вона зазначили, що автоматичний перерахунок буде проведено з 1 квітня поточного року лише після надходження відомостей про сплату єдиного внеску за попередній квартал.

«Оскільки з 1 січня 2021 року законодавством передбачено щоквартальне подання об’єднаної звітності з ЄСВ і податку на доходи фізичних осіб замість щомісячного, строки подання такої звітності – протягом 40 календарних днів після останнього дня звітного кварталу. Відповідно, станом на 1 квітня 2024 року Головне управління не володіє даними про страховий стаж та заробітну плату за 1 квартал 2024 року. Перераховані пенсії пенсіонери отримають в червні з доплатою за квітень та травень», – зазначила посадовиця.

Серед пенсіонерів близько 2,7 млн. тих, хто продовжує працювати. Вони в середньому отримують виплату 6 тис. грн. Усього пенсію отримують 10,1 млн осіб. З них найбільшу кількість (2,6 млн) отримують пенсію до 3 тис. грн. Ще 1,7 млн осіб одержують від 3 тис. до 4 тис. грн. Від 4 тис. до 5 тис. грн отримують 1,8 млн українців.

Отже, більшість українців на заслуженому відпочинку отримують виплати до 5 тис. грн. Високі пенсії (від 10 тис. грн.) отримують 1,2 млн пенсіонерів.

Зауважимо, що ефективна пенсійна система може надати можливість працюючому отримувати на заслуженому відпочинку близько 60% звичного доходу. Міжнародна організація праці рекомендує: мінімальний гарантований дохід на пенсії має становити 40% звичного заробітку.

Україна, на жаль, цю норму виконує лише за окремими пільговими категоріями (наприклад, судді можуть отримувати 80% зарплати на пенсії) або стосовно найбідніших. Українець із середньою зарплатою та стажем у 35 років на заслуженому відпочинку отримує пенсію, розмір якої менший за 30% звичного доходу.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *