Пенсії українців стали переводити в Ощадбанк без їхніх заяв: у ПФУ пояснили причину

Пенсії багатьох українців уже переведено в Ощадбанк. Причому для цього не знадобилося заяв від самих пенсіонерів. Виплати переводять на рахунки в Ощадбанку автоматично.

Чому так відбувається, та як пенсіонерам отримати свої гроші, повідомили у Пенсійному фонді України.

Як з’ясувалося, це не стосується всіх пенсій. Ті, хто отримував свої виплати через уповноважені банки, і далі їх так отримуватимуть. Процес переводу пенсій зачепив лише тих громадян, які раніше отримували свої виплати через Укрпошту. Саме їхні пенсії зараз масово переводять із Укрпошти до Ощадбанку.

Щоправда, це відбувається не повсюдно, а там, де через військові дії чи окупацію Укрпошта не може працювати. Якщо Укрпошта письмово повідомляє Пенсійний фонд про те, що вона не може функціонувати в якомусь населеному пункті, то пенсії мешканців цього населеного пункту автоматично переводять із пошти в Ощадбанк.

Така процедура передбачена урядовою постановою №162, яка була прийнята у перші дні війни.

Пенсіонерам, без їхніх заяв, відкривають поточні рахунки в Ощадбанку, на яких накопичуються їхні виплати. Якщо поштове відділення відновлює свою роботу в якомусь населеному пункті, то Ощадбанк повертає накопичені пенсії Пенсійному фонду, і той знову віддає їх Укрпошті. Однак ми розглянемо варіанти, за яких пошта в населеному пункті не працює.

Пенсії українців стали переводити в Ощадбанк без їхніх заяв: у ПФУ пояснили причину

Як пенсіонери можуть одержати свої гроші?

Пенсіонер може отримати свої виплати двома способами: або в Ощадбанку, або в іншому банку, уповноваженому Пенсійним фондом.

У першому випадку пенсіонеру потрібно укласти з Ощадбанком договір банківського рахунку. У другому – слід написати заяву щодо переведення пенсії до іншого банку.

Заяву про виплату пенсії через інший банк одержувач має або особисто подати до органу ПФУ, або її має подати банк, через який пенсіонер отримуватиме свою пенсію.

Крім того, таку заяву можна подати на порталі Пенсійного фонду через особистий електронний кабінет. Для цього пенсіонеру знадобиться кваліфікований електронний підпис. Його можна отримати різними способами, які детально описані на цьому ж порталі ПФУ. Зокрема, користувачам Приват24 її можна отримати через цей додаток. Причому це робиться за кілька хвилин.

В особистому електронному кабінеті потрібно зайти до розділу «Про пенсійне забезпечення» та відкрити вкладку «Внесення змін до пенсійної справи».

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *