Перші F-16 будуть в Україні влітку: експерт назвав їхнє головне завдання

Перші зразки винищувачів F-16, які Україна може отримати влітку, дозволять більш ефективно вирішувати поточні проблеми на фронті. Зокрема, за допомогою F-16 може знищуватися російська авіація, що атакує Україну керованими авіабомбами.

Таку думку в ексклюзивному інтерв’ю OBOZ.UA висловив співдиректор програм зовнішньої політики, координатор міжнародних проєктів Центру Разумкова, військовий експерт Олексій Мельник. «Це додасть спроможностей у вирішенні нагальних проблем», – зауважив він.

За оцінками експерта, перша партія F-16 напевно не буде великою, тому вона не зможе кардинально змінити розстановку сил на полі бою. «Те, що ми знаємо – кількість цих літаків буде доволі обмежена. Тому, на жаль, це не змінить ситуацію», – попередив він.

Проте, на думку Мельника, вже зараз можна передбачити, які саме завдання будуть визначені як пріоритетні для винищувачів F-16.

«На мій погляд, пріоритетною місією для них буде знищення російських бомбардувальників Су-34, які скидають керовані авіаційні бомби, це знищення систем ППО ворога із застосуванням штатного озброєння, ракет «повітря – РЛС».

Водночас експерт наголосив, що, окрім підготовки пілотів, дуже важливою є інтеграція F-16 в загальну тактику української армії. «Це все потребує часу. Тому розраховувати на негайний масштабний ефект від появи F-16 точно не варто», – підсумував він.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *