Податкова вийшла на полювання: за що каратимуть підприємців

Розповідаємо, про активізацію податкових органів та чому ФОПам необхідно дотримуватись чинного законодавства

У сучасних умовах для ФОПів камеральна перевірка стала основною формою контролю з боку податкової служби. Цей тип перевірки відбувається без прямого втручання підприємців, проте зосереджується на виявленні різноманітних порушень, від невчасності подачі декларацій до недотримання умов спрощеної системи оподаткування.

Про те, до яких видів податкових перевірок потрібно бути готовим українцям, які займаються підприємницькою діяльністю, повідомляє Telegram-канал «Про податки ФОП в Україні».

Дотримання вимог та правил українським бізнесом — надзвичайно важливо для уникнення фінансових санкцій і забезпечення стабільної підприємницької діяльності.

Зараз основною формою перевірки для ФОПів є камеральна перевірка, яка проводиться без їхньої участі. Інспектори перевіряють базу на наступні порушення:

  • Невчасна подача декларацій: перше порушення карається штрафом у 340 грн, наступні — 1 020 грн.
  • Невчасна сплата податку:
  1. Група ФОП 3: штраф 5% за протермінування сплати до 30 календарних днів, 10% — більше ніж 30 днів.
  2. Групи ФОП 1 та 2: штраф 50%.
  • Заниження зобов’язань у податковій декларації: штраф — 25% від суми заниження доходів або єдиного податку.
  • Порушення умов спрощеної системи оподаткування: можливе перевищення доходу або здійснення забороненої діяльності, що призводить до переведення на загальну систему.

Який штраф можна отримати при фактичній перевірці

Фактична перевірка виявляє фактичні порушення, такі як недотримання вимог роботи з РРО та неоформлення працівників, і часто супроводжується актами про порушення:

  1. Не використання РРО/ПРРО або помилки в їхній роботі, що призводять до штрафу від 25% до 150% від непрофіскалізованого обороту.
  2. Виявлення неоформлених працівників, що може призвести до штрафу від 17 000 грн.
  3. Здійснення підприємницької діяльності без державної реєстрації, зі штрафом від 17 000 до 85 000 грн.

Документальні планові та позапланові перевірки, які проводить Податкова служба, є частиною цього процесу і можуть включати ліквідаційні перевірки, які призначаються після закриття ФОП.

Усі ці перевірки відображають стрімкий розвиток податкової системи, спрямованої на забезпечення чесності та прозорості в підприємницькій діяльності. Для ФОПів важливо дотримуватись усіх вимог і правил, щоб уникнути штрафів та інших санкцій.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *