У разі поранення під час служби, військовослужбовець має право на додаткову виплату до 100 000 грн на місяць під час лікування, а також одноразову допомогу, яка може досягати 1 211 200 грн залежно від групи інвалідності. Для отримання цих виплат важливо вчасно подати необхідні документи й дотримуватися встановлених вимог.
Про це пише ArmyInform.
Грошове забезпечення під час лікування
Якщо військовослужбовець отримав поранення, то у нього зберігається грошове забезпечення за останньою займаною посадою. Гроші виплачують на весь період лікування, однак не довше ніж 12 місяців поспіль.
Аби виплати продовжили, то треба за чотири місяці після початку лікування пройти медичний огляд військово-лікарською комісією (ВЛК). Після цього буде зрозуміло, чи потрібно вам ще тривале лікування.
Додаткова винагорода за поранення
Якщо військовослужбовець отримав поранення в бою, то має право на додаткові кошти – 100 тисяч гривень на місяць. Коли її виплачують:
- під час перебування на стаціонарному лікуванні (включаючи лікування за кордоном);
- під час відпустки для лікування у разі тяжкого поранення.
Аби вам отримати гроші, то треба надати довідку про обставини травми (форма №5), де буде вказано, що поранення сталося під час захисту країни, а також:
- що військовослужбовець дотримувався правил безпеки;
- був у засобах індивідуального захисту;
- не перебував у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння.
- Якщо цього не буде вказано, то гроші можна не отримати.
Одноразова грошова допомога у разі інвалідності
Якщо ж через поранення військовий залишився інвалідом, то також можна отримати фінансову допомогу, яка залежить від групи інвалідності, а також від прожиткового мінімуму, встановленого на момент виплати. Станом на 2024 рік можна отримати наступні суми:
- І група інвалідності – 1 211 200 грн;
- ІІ група інвалідності – 908 400 грн;
- ІІІ група інвалідності – 757 000 грн;
Гроші можна також отримати у звʼязку з інвалідністю через захворювання або травму під час служби. У такому випадку суми будуть наступні:
- І група інвалідності – 363 360 грн;
- ІІ група інвалідності – 272 520 грн;
- ІІІ група інвалідності – 211 960 грн.
Виплати у разі часткової втрати працездатності
У такому випадку сума виплати залежить від ступеня втрати працездатності, який визначає медико-соціальна експертна комісія (МСЕК). Базова сума становить – 211 960 грн. Наприклад, якщо МСЕК встановлює 20% втрати працездатності, розмір виплати становитиме 42 392 грн.
Обмежено придатний або непридатний після поранення
У разі визнання військовослужбовця обмежено придатним або непридатним після поранення з переглядом стану через 6–12 місяців, на нього поширюються такі умови:
- протягом перших двох місяців виплачується грошове забезпечення відповідно до останньої займаної посади;
- після закінчення цього терміну надається додаткова щомісячна виплата в розмірі 20 100 грн до завершення періоду перебування в розпорядженні.
Памʼятайте, що слід зберігати всі медичні документи, такі як висновки ВЛК, довідки про обставини поранення та інші документи. Вони допоможуть вам довести своє право на виплати.