Президент Євроради заявив, що Європа має готуватися до можливої ​​війни

Президент Європейської ради Шарль Мішель закликав країни ЄС серйозно сприймати росію як військову загрозу та бути готовими до будь-яких сценаріїв.

Про це Мішель написав у колонці французького видання Libération.

Голова Євроради почав статтю зі згадки про те, як його 24 лютого на світанку розбудив дзвінок Зеленського, і як він миттєво усвідомив, що вся архітектура безпеки в Європі, яка існувала після Другої світової війни, тепер зміниться.

Мішель зазначив, що сучасна росія є серйозною військовою загрозою для європейського континенту та глобальної безпеки, і європейські держави та суспільства мають бути готові до будь-яких сценаріїв.

«Якщо ми хочемо миру, нам потрібно готуватися до війни… Час брати на себе відповідальність за нашу безпеку», — наголосив президент Євроради.

Мішель також закликає спробувати подвоїти закупівлі європейської оборонної промисловості до 2030 року, що дозволить підвищити готовність до можливої ​​війни та забезпечить нові робочі місця та економічне зростання.

«Ми маємо подвоїти наші зусилля, щоб допомогти Україні та зміцнити нашу європейську оборону», — зазначив голова Євроради.

Мішель наголосив на важливості підтримувати Україну та надавати їй все необхідне – від снарядів та стрілецької зброї до ППО.

«Потрібно використати європейський бюджет для закупівлі зброї та спорядження для України. І нам слід використати прибутки від заморожених російських активів», — пояснив він.

Мішель додав, що у цьому контексті він вважає надзвичайно важливим саміт європейських лідерів, який відбудеться 21-22 березня у Брюсселі.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *