Рай у наметі: які українські локації варто відвідати на початку літа

Зимові місяці, як і морозні дні, вже позаду. Сонце стає все ближче, і ми поступово витягаємо легкий одяг із далеких полиць шафи. У цю пору люди, як ведмеді після сплячки, прагнуть вийти зі своїх домівок і вибратися на природу. Тож куди планувати маршрут — зараз розкажемо.

Бакота

Затоплене село в Україні. Дивовижний край, що займає площу 1590 гектарів. Тутешній мікроклімат метеорологи порівнюють з Ялтинським, а озеленені схили нагадують ландшафти Норвегії.

Поїздка зі Львова автомобілем займе близько 6 годин, з Києва — 7. З Хмельницького ходить автобус до сусідніх поселень — Гораївки та Старої Ушиці. Далі — пішки. Доведеться подолати приблизно 16 кілометрів.

Рай у наметі: які українські локації варто відвідати на початку літа

Шацькі озера

Природний комплекс знаходиться на Волині. На його території зосереджено безліч представників флори та фауни, деякі з них занесені до Червоної книги. Тут туристи знайдуть сонячні пляжі, зможуть порибалити та поплавати на каяках. У деяких наметових містечках є безкоштовний душ та туалет.

Рай у наметі: які українські локації варто відвідати на початку літа

Буцький каньйон

Знаходиться в Уманському районі Черкаської області. Висота скель досягає 30 метрів, а ширина — 100. Тут розкидані водоспади, печери та джерела. Найчастіше сюди їдуть, щоб познайомитися з багатим рослинним і тваринним світом. На території є кілька кемпінгів та садиб.

Дібратися можна автобусом з Жашкова або Черкас.

Рай у наметі: які українські локації варто відвідати на початку літа

Блакитні озера

Штучні водосховища розташувалися за 4 кілометри на захід від міста Славути. Утворилися на території піщаних кар’єрів. Відмінне місце для риболовлі, адже тут водяться: щука, карась, окунь, короп та раки.

Рай у наметі: які українські локації варто відвідати на початку літа

Вершини Закарпаття 

Найчастіше мандрівники обирають походи в гори. Вони викликають у них відчуття свободи, вільності та легкості. Неймовірні краєвиди, які, здається, зійшли з полотен відомих художників.

  • Говерла — найвища точка в Україні. Зупинятися з ночівлею краще на узгір’ях чи біля підніжжя, ближче до лісу та джерел.
  • Піп Іван — може похизуватися кам’янистими схилами та водоймами. До речі, це територія національного природного парку.
  • Петрос — вершина, яку обирають туристи для сходження на світанку.
  • Синяк — сюди найлегше дібратися. Відомий дивовижними пейзажами та хащами. Сюди варто заїхати, щоб позбирати гриби та ягоди.
  • Ґемба — вершина має форму вигнутого півмісяця. Славиться полонинами з чорничниками.

Як підготуватися до походу:

Маршрут. Обирайте той, що відповідає досвіду та фізичній підготовці. Важливо знати свої можливості, адже деякі шляхи можуть видатися складнішими, ніж інші.Переконайтеся, що дозволено ставити шатро у місцях, які плануєте відвідати. Перед походом дізнайтеся більше про локацію. Це допоможе краще підготуватися до можливих небезпек. Наприклад, подолати складнощі керунку чи оминути диких тварин.

Спорядження. Намет має відповідати кількості людей та погодним умовам. Беріть теплий спальний мішок, адже вночі температура значно нижча. Не забудьте прихопити каримат. Він забезпечить комфорт під час сну, а ще захистить від холодної та твердої землі.

Надавайте перевагу гірським рюкзакам. Вони виготовлені з високоміцних матеріалів, які володіють високою зносостійкістю до проколів та розривів. А ще мають спеціально розроблену систему навантаження, щоб рівномірно розподіляти вагу. Також не забувайте про дощовик, головний убір та взуття, що не пропускає воду.

Візьміть аптечку з необхідними медикаментами та достатньо їжі. Продукти мають легко перетравлюватися. До прикладу: енергетичні батончики, горіхи, сухофрукти, снеки, сухі супи та крупи.

Також знадобиться посуд, казан та пальник. Карта, компас, GPS-навігатор — теж стануть у пригоді. Перед тим, як вирушити в подорож, повідомте близьких про ваш шлях та очікуваний час повернення.

Рай у наметі: які українські локації варто відвідати на початку літа

Кому підходить такий вид відпочинку:

  • поціновувачам природи та активних вихідних;
  • мандрівникам з обмеженим бюджетом — це набагато дешевше, ніж ніч у готелі;
  • сім’ям із дітьми, які бажають побути на свіжому повітрі;
  • тим, хто захоплюється історією та традиціями Карпат;
  • тим, хто втікає від міської метушні.

Плануйте дату в календарі, підготуйте список необхідних речей та запросіть друзів. Гайда за незабутніми враженнями!

Важливо! Бережіть довкілля, залишайте місце вашого перебування чистим.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *