Росія б’є ракетами по економіці України: у МВФ попередили про наслідки

Міжнародний валютний фонд (МВФ) розглядає можливість перегляду своїх макроекономічних прогнозів для України через масовані удари, яких російські війська завдають по мирній українській інфраструктурі. Та повномасштабна військова агресія Росії вплинула не лише на Україну, а на всю світову економіку загалом.

Про це попередила директорка Департаменту з питань комунікацій МВФ Джулія Козак, повідомляє Укрінформ. За її словами, у Фонді уважно стежать за перебігом ситуації в Україні і за ракетними ударами зокрема.

«Звісно, ми врахуємо це в макроекономічних рамках наступного перегляду програми для України», – зауважила представниця Фонду.

Козак зазначила, що, крім безпосередньо України, військове вторгення Росії позначилося й на світовій економіці – через це ростуть світові ціни на продовольство та енергоносії. Крім того, це спричинило глобальну кризу вартості життя, від чого суттєво постраждали, зокрема, країни з низьким рівнем доходу.

Раніше МВФ опублікував звіт, в якому збільшив прогноз номінального ВВП Україні та зростання реальних зарплат, а також покращив прогнози щодо дефіциту державного бюджету та рахунку поточних операцій. Як саме обстріли української інфраструктури позначаться на майбутніх звітах фонду, лишається невідомим.

Як вже повідомляв OBOZ.UA, 26 березня Україна отримала 880 млн доларів від Міжнародного валютного фонду, що стало вже четвертим траншем в рамках макроекономічної допомоги, яку має отримати наша країна від МВФ. Ці кошти допоможуть покрити пріоритетні бюджетні витрати та підтримувати макрофінансову стійкість.

До кінця року заплановане виділення Україні ще трьох траншів – на 2,4 млрд та двічі по 1,12 млрд доларів. Гроші мають надійти на початку літа, середини осені та в грудні 2024 року. Загалом Україна отримає 15,6 млрд доларів.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *