Ситуація з житлом для українців у Польщі різко змінилась: біженці більше не орендують квартири 

У Польщі різко знизилась кількість українських біженців, які самі орендують собі житло. Водночас у 2,5 рази стало більше тих, кому платить за житло роботодавець.

Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal. Протягом І кварталу 2024 року 55% українців сказали, що користуються житлом від роботодавця, 33% зазначили, що винаймають житло власним коштом, 8% знайшли прихисток у поляків вдома і 4% проживають у центрах колективного розміщення.

У листопаді 2022 року, коли проводилося аналогічне опитування, розподіл місць проживання був зовсім інший. Тоді винаймали житло власним коштом 58% опитаних, 22% українців забезпечували житлом роботодавці. 10% прихистили поляки у своєму домі, яким уряд сплачував компенсацію за кожного біженця у межах програми прихистку. 5% жили коштом держави (у колективних центрах) й 5% за допомоги благодійних організацій.

Опитування проводилось методом електронного анкетування, загальна кількість респондентів за обидва періоди склала 2340 людей. Також повідомляється, що Міністерство внутрішніх справ та адміністрації Польщі оголосило про внесення змін для українських біженців. Зокрема, йдеться про скасування субсидій для центрів, де проживають біженці з липня 2024 року. На сьогодні в центрах колективного проживання нараховується майже 40 тис українців, за кожного з них держава сплачує 40 злотих (392 гривні) щодня.

«На початку великої війни Польща прийняла найбільшу кількість українців, які не одразу влаштувалися на роботу. Хтось мав накопичення, хтось поїхав до інших країн ЄС, хтось повернувся до України. Врешті у Польщі лишилася більшість українців, які прагнуть працювати. Здебільшого вони користуються житлом від роботодавця«, – пояснює Анна Джоболда, представниця агенції. В агенції додають, що кількість працевлаштованих українців у Польщі на кінець лютого 2024 року складала 755 тисяч.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *