Стало відомо, коли Україна повністю перейде на електронні лікарняні

В Україні вже запустили пілотний проєкт з видачі електронних лікарняних з початку червня. Сьогодні стало відомо, коли українські лікарні більше не видаватимуть лікарняні в паперовому вигляді.

За його словами, медичні установи країни повинні повністю перейти на електронні лікарняні з 1 вересня 2021 року. А до 31 серпня працюватиме перехідна модель впровадження е-лікарняних.

«Це означає, що з червня по серпень медичні заклади будуть формувати, як медичні висновки про тимчасову непрацездатність, так і видавати паперові листи непрацездатності. Рішення про вид документа, який видається пацієнту для підтвердження його факту тимчасової непрацездатності, буде приймати лікар відповідно до вимог МОЗ», — пояснив Ляшко.

Він зазначив, що відповідний наказ «Про деякі питання формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та проведення їх перевірки» вже підписаний і пройшов експертизу Мін’юсту. Але нові зміни не можуть заробити відразу — спочатку потрібен час, щоб навчити медичних працівників.

Ляшко також додав, електронні лікарняні мають масу переваг як для пацієнтів, так і для їх роботодавців.

«Пацієнтам більше не доведеться бігати в лікарню за паперовим листком непрацездатності, нести його на роботу, щоб зафіксувати факт тимчасової непрацездатності, а роботодавці уникнуть паперової тяганини з Пенсійним фондом та Фондом соціального страхування у процесі оформлення своєму працівнику виплат за лікарняний», — пише Ляшко.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *