Суд вперше визнав законним перехід громади з УПЦ МП до ПЦУ: які це може мати наслідки

Верховний суд ухвалив рішення, яким визнав законним перехід релігійної громадаи з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України. Як зазначили в суді, таке рішення прийнято вперше.

«У цій справі сформульовані висновки щодо поняття релігійної громади, критеріїв членства в ній, способу реалізації права релігійної громади змінити підлеглість у канонічних та організаційних питаннях», – зазначили у суді. Також вперше визначі підстави для втручання суду у такі справи.

Мова йде про громаду села Калинівка у Житомирської області. Парафіяни вирішила добровільно змінити канонічну приналежність, але їх рішення було оскаржено до суду. Суди першої та апеляційної інстанцій у задоволенні позову відмовили. Справа пішла до Великої палати Верховного суду.

«Загалом, важливість цього рішення для триваючого з 2019 року процесу переходу релігійних громад України з УПЦ МП до ПЦУ важко переоцінити. Воно стане прецедентним для всіх інших подібних спорів та надасть впевненості у законності такого переходу релігійним громадам, які ще вагаються ухвалювати відповідні рішення», – заявили адвокати ПЦУ.

Як повідомляв OBOZ.UAПЦУ звернулась до Румунського та Вселенського патріархів із заявою про наявність в нашій країні православного румунського вікаріата для румуномовних парафій. Таким чином українська церква відповіла на рішення румунського Синоду щодо об’єднання румунських православних громад в Україні в одну юридичну організацію.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *