Суд зобов’язав прокуратуру відкрити справу проти власників «Епіцентру»: у чому їх підозрюють

Печерський райсуд Києва зобов’язав Офіс генпрокурора України внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею «колабораційна діяльність» проти власників мережі «Епіцентр», народного депутата Олександра Гереги та його дружини Галини. Таким чином суд задовільнив скаргу партії «Народовладдя».

У своєму зверненні до суду партія спиралась на розслідування «Радіо Свобода». Раніше журналісти звинуватили власників марежі магазинів у тому, що подружжя ще з 2014 року щомісячно виплачувало зарплату управителю «Епіцентрів» на окупованій Донеччині.

Раніше «Народовладдя» зверталось з приводу зганного розслідування журналістів до Служби безпеки України. Проте на звернення, яке було зроблено ще в жовтні минулого року, в СБУ та ОГПУ відповіли що документ «не містить об’єктивних фактичних даних, які б достовірно свідчили про наявність ознак кримінальних правопорушень». Саме тому партія і звернулась до суду.

Суд зобов'язав прокуратуру відкрити справу проти власників "Епіцентру": у чому їх підозрюють

Олександр та Галина Гереги, які у 2022 році були на шостому місці у топі-20 найбагатших українців, є власниками компанії «Епіцентр» і «Нова лінія». У згаданому розслідуванні журналістів йдеться про зарплату, яку отримував з 2014 по 2022 включно Геннадій Гальчук, колишній директор «Епіцентру» у Макіївці. У 2014 році на базі місцевих «Епіцентрів» за правилами підконтрольних Росії адміністрацій псевдореспублік було створено мережу «Галактика». Геннадій Гальчук, який нині є представником російської провласної партії єдиноросів, так і залишився очільником мережі «Галактика».

Але Олександр Герега запевняє, що подружжя «повністю втратило контроль за своїми торговими об’єктами, розташованими на окупованих територіях Донеччини та Луганщини».

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *