Супермаркети брешуть українцям: у Держспоживслужбі розповіли про часті порушення

В Україні у супермаркетах та магазинах часто порушуються права споживачів. Один із таких випадків – вимога здати особисті речі у камеру зберігання, супроводжена попередженням, що «адміністрація не несе відповідальності за збереження речей».

Як пояснили у Держспоживслужбі, закони України не передбачають обов’язку покупців здавати речі. Однак супермаркети все ж таки мають право вводити правило, що з особистими речами не можна входити до торгового залу. При цьому магазин зобов’язаний забезпечити умови для зберігання таких речей.

«У такому разі ви фактично укладаєте з адміністрацією договір про зберігання речей та адміністрація несе повну відповідальність за збереження ваших речей (ч. 3 ст. 937 Цивільного кодексу України). Незважаючи на наявність оголошення про інше», – пояснили фахівці.

Більше того, забороняти у вхід до торговельного залу магазини можуть не завжди. Так, у постанові Кабміну № 833 від 15.06.2006 вказано, що підприємство зобов’язане:

  • забезпечити доступ споживачів до торгових об’єктів без здачі на зберігання особистих речей, крім товарів, реалізація яких здійснюється у таких торгових об’єктах ;
  • створити умови для зберігання речей споживачів, у разі коли вхід у торговий об’єкт з товарами, що реалізуються в таких закладах, заборонено.

Що робити, якщо речі вкрали із камери зберігання? При виявленні зникнення потрібно негайно викликати поліцію та адміністрацію магазину. Якщо адміністрація магазину відмовляється відшкодувати шкоду, покупець може звернутися до суду.

«Зберігач речей повинен відшкодувати всі збитки у розмірі їхньої вартості. Згадайте, що знаходилося у вашій сумці, докладно опишіть речі поліції, щоб зафіксувати все документально», – пояснили у Держспоживслужбі.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *