Тариф на електроенергію з 1 травня: скільки доведеться платити за 1 кВт*год

У травні українці платитимуть за електроенергію 2,64 грн/квт*година – уряд продовжив дію пільгової ціни на світло для населення. Збільшення терміну склало 1 місяць – попередній закінчувався у квітні.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Таким чином, щонайменше, до літа українці отримуватимуть електрику за нинішньою ціною.

«Сьогодні Уряд ухвалює рішення про продовження пільгової ціни на електроенергію для населення. 2 гривні 64 копійки за кіловат. Залишаємо цю ціну без змін. Положення про покладання спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії буде продовжено до 31 травня», – йдеться у повідомленні.

Таким чином, за травень сім’я з трьох осіб, яка живе у квартирі з електроплитою та бойлером та споживає 300 кВт*год електроенергії на місяць, заплатить за світло 792 грн. Однак це за умови, що вона не має двотарифного лічильника.

Як легально економити сотні гривень на електроенергії

Водночас встановлення двотарифного лічильника «день-ніч» дозволить заощадити на світлі до 260 грн (за споживання тих же 300 кВт*год). Адже за спожиту вночі електрику потрібно буде платити вдвічі менше – 1,32 грн/кВт*год.

Річ у тім, що такі лічильники запрограмовані на два режими обліку – залежно від часу доби. Так:

  • ніч у плані обліку електрики триває з 23:00 до 7:00 та оплачується за тарифом удвічі нижчим за звичайний;
  • вдень вартість електроенергії залишається на звичайному рівні.
 

Окупність двозонного лічильника ціною 3000 грн за такого споживання складе близько року, після чого почнеться чиста економія. Втім, слід також враховувати, що тарифи можуть підвищити. І тоді термін окупності скоротиться.

Двозонний лічильник можна купити самостійно або у свого оператора електроенергії під час замовлення послуги із заміни лічильника. Втім, перед самостійною покупкою приладу все одно доведеться звернутись до компанії, якій ви платите за світло, – там скажуть, які моделі підходять.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *