Травневі відключення світла: чому українці лишилися без електрики саме зараз

Багато українців обурюються, що відключення світла почалися, коли на енергосистему вже не тисне опалювальний сезон. І хоча це дійсно так, обстріли енергетичної інфраструктури російськими агресорами змусили енергетиків задіяти відключення саме зараз.

Про це повідомили в «Укренерго». Причина, через яку відключення електроенергії стали масовими саме у травні, а не взимку, коли навантаження збільшується через необхідність опалювати житло, пояснюють ракетними ударами по енергетиці.

В результаті російських атак були пошкоджені всі великі тепло- та гідроелектростанції, тому вони не можуть виробляти стільки само електроенергії, як раніше. Тому в енергосистемі почав зростати дефіцит електроенергії, через що довелося закуповувати її в країнах Європи, звертатися по екстренну аварійну допомогу та обмежувати споживання для промисловості.

Але 13 травня у країні почалося похолодання, що збільшило споживання електроенергії через масове використання обігрівачів та кондиціонерів населенням. Тому застосовуваних заходів виявилось недостатньо, тому для побутових споживачів також ввели спочатку аварійні, а потім погодинні відключення світла.

Та чому ж відключають електрику вночі, коли навантаження на енергосистему значно меншає? В умовах нестачі електроенергії почалося водопілля, що знизило обсяги електроенергії, яку постачали гідроелектростанції (зокрема і вночі). Крім того, вночі падає кількість і імпортованої електроенергії.

«В ситуації, що склалася, користування потужними електроприладами просимо перенести на денні години – з 11:00 до 17:00. Це пік сонячної активності, і сонячні електростанції покривають дефіцит«, – звернулися в «Укренерго».

В енергокомпанії ДТЕК наголошують, що за інформацією Кабінету Міністрів та Міністерства енергетики Україна не продає електроенергію за кордон. Та навіть попри те дефіцит електроенергії триває також і вночі.

«Дефіцит наразі триває з 18.00 вечора до 8.00 ранку. До побутового споживання в часи пік додається робота промисловості, яка зазвичай працює цілодобово. Окрім того, температура вночі традиційна нижча, а споживання електроенергії на обігрів вище. Тому саме в ці години, доводиться обмежувати споживання електроенергії», – зауважили у корпорації.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *