Удар по шикуванню 128-ї бригади: у СБУ озвучили можливу причину трагедії

У Службі безпеки України не відкидають ймовірності того, що ракетний удар окупантів під час шикування 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади трапився внаслідок зламу російськими хакерами месенджера Signal в одного з українських військовослужбовців. У цьому месенджері містилося листування, яке стосувалося часу та місця збору особового складу бригади для проведення церемонії нагородження.

Про це розповів начальник Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк в інтерв’ю для Укрінформу. Він розповів, що одна з російських хакерських груп поширює фішингові повідомлення задля зламу месенджерів військових.

«Однією із загроз є розсилка фішингових повідомлень для зламу месенджерів конкретних військових. Розсилає їх хакерське угруповання «Армагедон». Такі повідомлення йдуть тисячами. Коли їм вдається зламати пристрій, то ворог отримує доступ до месенджерів, до комп’ютерів через пошти. Часто це призводить до трагічних наслідків. У ході розслідування однієї з атак, під час якої загинуло понад 30 наших військовослужбовців, ми знайшли, що на один з пристроїв, на якому був месенджер Signal, прийшло повідомлення про конкретну дату і місце шикування військовослужбовців, куди надалі і прилетіла ракета», – розповів Вітюк.

Він підтвердив, що розслідування стосується удару, спрямованого окупантами по 128-му окремому гірсько-штурмовому батальйону. Зараз розглядається одна з основних версій, що такий удар став можливим через технічне проникнення. Вітюк зауважив, що цей інцидент ілюструє, наскільки небезпечним може бути використання кіберзасобів у військових операціях.

Раніше повідомлялося, що внаслідок удару російською ракетою Х-59 по прифронтовому селу на Запоріжжі загинуло понад 20 українських військовослужбовців. Бійців 128-ї Закарпатської гірсько-штурмової бригади командування нібито зібрало на шикування для вручення нагород з нагоди Дня артилериста. За фактом трагедії міністр оборони Рустем Умєров ініціював розслідування.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *