Українська альпіністка стала першою, хто підкорив складну вершину в Гімалях: історія, що надихає

Українська альпіністка Антоніна Самойлова підкорила вершину-вісімтисячник у Гімалаях. Вона стала першою українкою, яка зійшла на гору Манаслу (8163 метри). До цього на цю гору піднімалися лише чоловіки-альпіністи з України. 2022 року Самойлова двічі підкорила Еверест.

Що відомо про Антоніну Самойлову та її сходження в Гімалаях, повідомляє РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на Instagram альпіністки.

 

Сходження на Манаслу

Як повідомила Антоніна Самойлова, вона разом із групою підкорила цю складну вершину 28 вересня о 7-й годині ранку. На вершині гори у Гімалаях було встановлено український прапор. Українку супроводжував її шерп Фуро.

Манаслу став третьою вершиною-восмітитисячником для Антоніни. 2022 року українка двічі піднялася на Еверест і це був особливий рекорд, оскільки підкорити цю гору змогли 38 українських альпіністів, серед яких було 8 жінок. Але двічі на цю гору піднялася лише Самойлова.

Манаслу (також відома як Кутанг) — гора в Непалі, яка вважається 8 за висотою вершиною у світі. Знаходиться в гірському масиві Мансірі-Гімал у Гімалаях, на схід від Аннапурни. Висота цієї вершини — 8163 м. І хоча українські альпіністи підіймалися на цю вершину, жінок раніше серед них не було.

Варто відзначити, що Еверест, найвища вершина на планеті, також знаходиться у Гімалаях. Висота Евересту — 8848, 86 м.

Українська альпіністка стала першою, хто підкорив складну вершину в Гімалях: історія, що надихаєУкраїнська альпіністка стала першою, хто підкорив складну вершину в Гімалях: історія, що надихаєУкраїнська альпіністка стала першою, хто підкорив складну вершину в Гімалях: історія, що надихаєУкраїнська альпіністка стала першою, хто підкорив складну вершину в Гімалях: історія, що надихаєУкраїнська альпіністка стала першою, хто підкорив складну вершину в Гімалях: історія, що надихаєУкраїнська альпіністка стала першою, хто підкорив складну вершину в Гімалях: історія, що надихає

Антоніна Самойлова підкорила високу вершину у Гімалаях (фото: instagram.com/tonya.samoilova)

Що відомо про Антоніну Самойлову

Антоніні 34 роки, і вона родом із Черкас. Альпіністський досвід у неї невеликий. 2018 року вона після смерті матері підкорила свою першу вершину — гору Кіліманджаро в Африці.

Після — підкорила Ельбрус (найвища точка Європи), потім Вінсон (в Антарктиді), піднімалася на вулкани Котопаксі та Орісаба, підкорила найнебезпечнішу гору у світі К2 Чагорі, а потім двічі — Еверест.

Свої сходження на Еверест Антоніна присвятила батькові та братові — вони обоє пішли добровольцями на фронт. Батькові 58 років, а братові — 21 рік.

Нині Антоніна проживає у Києві, де в неї разом із партнером є власний ресторан.

Українська альпіністка стала першою, хто підкорив складну вершину в Гімалях: історія, що надихаєУкраїнська альпіністка стала першою, хто підкорив складну вершину в Гімалях: історія, що надихаєУкраїнська альпіністка стала першою, хто підкорив складну вершину в Гімалях: історія, що надихає

Українська альпіністка Антоніна Самойлова (фото: instagram.com/tonya.samoilova)

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *