Українська школярка створила робота-аватара для саперів: як він виглядає

У Луцьку 15-річна школярка Аліна Сичук створила експериментального робота-аватара. Винахід допоможе рятувати життя саперів, які зараз розміновують українські території.

Про це йдеться в сюжеті Суспільного.

Як дівчина створила робота

Винахід дівчина розробила разом із батьком — викладачем Луцького технічного університету Віктором Сичуком, який також викладає в Малій академії наук.

За словами Аліни, робот виготовлений з простих матеріалів.

«Ми рухаємо рукою, а віддалений майбутній робот виконує всі дії, які ми робимо рукою. Тобто цей робот буде під’їжджати до якоїсь міни або випадково, навіть, може на міну натрапити і вибухати», — розповіла школярка.

Віктор Сичук каже, що перш ніж приступити до розробки радилися із військовими та саперами. Тому вирішили розробити робот-аватар для розміновування одного виду мін, які не можна перенести, бо вони детонують.

«Коли сапер підходить до цієї міни, то вона може спрацювати за метр-два. Цей робот бере вибухівку, до вибухівки під’єднано два дротики. Він ту вибухівку біля міни впритул ставить», — зазначив Віталій Сичук.

Українська школярка створила робота-аватара для саперів: як він виглядає15-річна школярка створила робота-аватара (suspilne.media)

Що кажуть сапери

Піротехнік з Волині Віталій Гаврилюк розповів, що робот-аватар допомагатиме їм у майбутній роботі.

«В нашій практиці попадаються вибухонебезпечні предмети, до яких самому саперу без відповідного засобу захисту небезпечно підходити. Тому цей робот був би дуже актуальним в плані того, щоб доставити вибухівку і знищити цей предмет на місці», — каже сапер.

Орієнтовна вартість моделі робота — 15 тисяч гривень.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *