Українцям введуть нові тарифи на газ з 1 квітня: скільки заплатимо

В Україні з 1 квітня ціни підуть у «вільне плавання». Постачальники газу в березні повинні показати, за яким тарифом будуть далі постачати свої послуги.

Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL. Що вплине на вартість газу: наприкінці опалювального сезону знижується вартість газу; у разі різкого підвищення вартості постачальники можуть втратити споживача; компаніям доведеться компенсувати недоотриманий прибуток, який могли б заробити без обмеження ціни.

Згідно з даними «Української енергетичної біржі», в березні кубометр газу в Україні на відкритому ринку коштував близько 7,1-7,5 грн. У квітні, з урахуванням кінця опалювального сезону, ця цифра може бути меншою. Наприклад, ще в лютому газ коштував більше ніж 8 грн.

Скільки коштує газ у березні

Цілком можливо, що кубометр газу в квітні буде коштувати не більше за 6,99 грн/$, розповів директор спеціальних проєктів науково-технічного центру «Психея» Геннадій Рябцев.

«Компанії не можуть довільно встановлювати ціни, існує певний алгоритм розрахунку. Якщо ціни на європейських хабах знижуються, то було б нелогічно, щоб у наших постачальників вони підвищувалися. Коли йдеться про квітень, травень і далі – то тенденція буде до зниження вартості. Звичайно, постачальники якось будуть компенсувати втрати. Але так, щоб взяти і встановити ціну, яка набагато перевищує 6,99 грн, – це навряд чи», – сказав Рябцев.

Як повідомляв OBOZREVATEL:

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *