Українцям повідомили, як зміниться мобільний зв’язок після війни з Росією

В Україні планують внести зміни до умов надання мобільного зв’язку та Інтернету. Стало відомо, що зміниться після завершення повномасштабної війни з російськими окупантами.

В Україні планують зберегти національний роумінг після перемоги над Росією. Очікується, що він діятиме на постійній основі. Про це повідомив голова підкомітету електронного управління Комітету із цифрової трансформації Сергій Штепа.

Відповідний законопроект зареєстрували у Верховній Раді. Якщо його приймуть, українці матимуть можливість користуватися національним роумінгом. Як відомо, він почав працювати у нашій країні після повномасштабного вторгнення рашистів.

Нагадаємо, що абоненти одного мобільного оператора можуть безкоштовно переключитися на мережу іншого мобільного оператора та використовувати зв’язок. За словами Штепи, в Україні понад 5000 населених пунктів із мобільним зв’язком одного оператора. Місцеві мешканці можуть придбати SIM-картки оператора, який забезпечує покриття, а решті абонентів це буде незручно.

Зараз для того, щоб користуватися зв’язком, потрібне покриття хоча б одного мобільного оператора. Чиновник пояснив, що оператори без базових станцій у регіонах платитимуть за те, що їхні абоненти використовують мережу іншого оператора. Компанії узгодять це між собою, і на абонентах це не позначиться.

Законопроект запроваджує новий показник якості мобільного зв’язку – це швидкість Інтернету. Кожен абонент зможе виміряти швидкість мобільного інтернету та поскаржитися на неякісну послугу.

Українцям повідомили, як зміниться мобільний зв'язок після війни з Росією

Роумінг із Євросоюзом

Нагадаємо, що на початку липня цього року українцям у Європі продовжили дію безкоштовного роумінгу у країнах ЄС ще на рік. У Європі планують інтегрувати Україну у свій роумінговий простір:

• дочекатися ухвалення остаточного рішення Радою ЄС;
• привести українське законодавство у відповідність до законодавства ЄС.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *