Українцям «підсовували» фальшиві долари: які купюри небезпечні

Серед усіх іноземних валют, які шахраї «підсовували» українцям у 2023 році, найбільше було доларів. При цьому найчастіше – у 99% випадків – фальшивими виявлялися банкноти великих номіналів.

Про це повідомили в НБУ. Там зазначили: на підроблені долари випало 97% від загальної кількості всіх вилучених підроблених купюр зарубіжної валюти.

Найчастіше ж фальшивомонетники підробляли іноземні банкноти двох номіналів. Зокрема:

  • 100 доларів – 92% від загальної кількості вилучених підроблених купюр;
  • 50 доларів – 7%.

Де можна отримати фальшиві долари

Загалом отримати фальшиві гроші українці можуть, наприклад, у пунктах обміну або ж на чорному ринку – купуючи валюту з рук. Саме так, зокрема, розповсюджували підроблені долари та євро вже затримані правоохоронцями аферисти, які діяли на території західних областей країни.

«Продавали фальшиві гроші невеликими партіями безпосередньо мешканцям регіону. І здавали до пунктів обміну валют», – розповіли в Нацполіції.

Крім того, аферистка з Чернівецької області здала в обмінники підроблені 2 100 доларів. Як повідомили у Бюро економічної безпеки України (БЕБ):

  • гроші аферистка отримала від спільника;
  • діяла вона у Чернівецькій області.

Євро підробляли також

Другою улюбленою серед шахраїв іноземною валютою стало євро. Таких підроблених купюр було виявлено 3% від загальної кількості.

Як і з доларами, найчастіше підробляли великі номінали. Зокрема:

  • 50 євро – 39% від загальної кількості вилучених підроблених банкнот;
  • 200 євро – 30%.

Фальшивих доларів та євро побільшало

Загалом, визнали в регуляторі, у 2023 році було виявлено менше 700 фальшивих банкнот іноземної валюти. Що трохи більше, ніж у 2022-му, коли таких купюр було знайдено близько 600-т.

Втім, зазначається, говорити про масштабну загрозу ринку та фінансовій системі не можна. «Рівень підроблення банкнот іноземної валюти минулого року був низьким», – констатували у Нацбанку.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *