Українців змушують переплачувати в супермаркетах: яку хитрість використовують

Супермаркети й магазини нерідко проводять дрібні «махінації» з вартістю товарів – щоб отримати від покупців більше грошей. Наприклад, там спеціально встановлюють такі ціни, щоб не віддавати клієнтам всю здачу.

При цьому сам покупець може нічого не помітити. Адже «підступність» схеми в тому, як зазначено в матеріалі OBOZ.UA, що у кожному з таких випадків йдеться про різницю у вартості товару в кілька копійок. Однак для торгового закладу за великого потоку клієнтів отримана в такий спосіб сума може виявитись досить значною.

Працює «схема» за принципом округлення. За ним:

  • суму, меншу за 5 копійок, повинні «вибачити» покупцю;
  • понад 5 копійок має право залишити собі магазин.

«Часто магазини спеціально встановлюють такі ціни, щоб усі округлення були не на користь покупця. Наприклад, за ціною 9,96 грн, 9,97 грн, 9,98 грн або 9,99 грн ви все одно повинні заплатити магазину 10 грн» , – йдеться в матеріалі.

Як не дати супермаркетам себе обдурити

Втім, не стати жертвою цього прийому супермаркетів можна. Для цього достатньо лише розплачуватися карткою.

«Якщо не хочете переплачувати – використовуйте для розрахунку банківську картку. Тоді правила округлення не діють», – йдеться в матеріалі.

Касири відмовляються приймати в українців певні гроші

Водночас касири в супермаркетах можуть відмовитися приймати ті чи інші купюри – під приводом того, що їм нічим давати решту. Таке саме може статись і з монетами.

Проте подібні дії, пояснили експерти «Захист прав споживачів», є порушенням законодавства про захист прав споживачів. А тому за такої ситуації покупцям слід поскаржитися адміністрації супермаркету.

Річ у тім, що касири зобов’язані приймати у покупців банкноти й монети всіх номіналів. Ба більше, до обов’язків касирів входить самостійно стежити, щоб у касі були необхідні для решти гроші.

«Проблема «у мене немає решти» не ваша, а касира. Якщо касир продовжує говорити так, звертайтеся до керівництва магазину та повідомляйте, що касир перекладає на вас свої обов’язки», – зазначили експерти.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *