Українці вже можуть платити за світло за тарифом вдвічі нижче: ось що потрібно встановити

Українці можуть платити за світло вдвічі менше. Для цього необхідно встановити двозонний лічильник, який дозволяє з 23 до 7 ранку платити за світло за тарифом вдвічі нижче (1,32 замість 2,64 грн за кВт*годину).

Двохзонний лічильник вигідно використовувати навіть за відносно невеликого місячного споживання струму, розповідають OBOZREVATEL у ДТЕК . Чим більше електроенергії ви споживаєте, тим швидше окупиться встановлення нового приладу обліку.

«Незалежно від обсягів споживання електроенергії, встановивши двозонний лічильник економія, питання тільки в її розмірі. Якщо споживання електроенергії на місяць становить до 200 кВт*година, то економія не буде такою виразною, якщо споживання, наприклад, становило понад 700 кВт*годину і вище Але все одно витрати на сплату за спожиту електроенергію будуть зменшуватися», – пояснюють у компанії.

Вартість двозонного лічильника складає близько 3500 грн. Припустимо, що він дозволить скоротити витрати на струм на 30%, у такому разі двозонний лічильник окупиться:

  • 200 кВт*годину на місяць – 22 місяці;
  • 300 кВт * год на місяць — 14,7 місяця;
  • 400 кВт*годину на місяць – 11 місяців;
  • 500 кВт*годину на місяць – 8,8 місяця;
  • 600 кВт*годину на місяць – 7,3 місяці;
  • 700 кВт*годину на місяць – 6,3 місяці.

Період окупності може скоротитися, якщо споживати за «нічним» тарифом більше струму або після подорожчання електроенергії. Двохзонний лічильник у період з 23 вечора до 7 ранку дозволяє платити за тарифом, який на 50% нижче за діючий – 1,23 грн за кожну кВт*годину. З 7 ранку до 23 вечора діє звичайний тариф 2,64 грн за кВт*годину.

«У будь-якому випадку, рішення про важливість економії кожен споживач приймає для себе індивідуально. А експерти з енергоефективності лише надають інформацію, щоб споживачі мали розуміння, як досягти економії», – зазначають у ДТЕК.

Щомісячна економіка на двозонних лічильниках становитиме від 150 до понад 1000 грн., залежно від того, скільки струму на місяць ви використовуєте. Наприклад, при споживанні 400 кВт*год на місяць та за умови, що 60% всього струму ви використовуєте в період з 23 вечора до 7 ранку, щомісяця ви можете заощаджувати 288 грн.

Купити двозонний лічильник можна у постачальника електроенергії або самостійно в спеціалізованих магазинах. Наприклад, замовити лічильник можна і в магазині Yasno, там ціна стартує від 3499 грн. Набір надсилають поштовим оператором.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *