Українці виїжджають із Польщі до іншої країни ЄС: біженці шукають країну, де видають більшу допомогу

Кількість українців біженців у Німеччині за рік зросла на понад 400 тис. осіб. При цьому кількість біженців у Польщі за цей період скоротилася на 350 тис. осіб. Дослідження показують, що біженців насамперед турбує не розмір зарплати у тій країні, де вони знаходяться, а розмір допомоги.

Як йдеться у даних дослідження платформи EWL та Центру Східноєвропейських студій Варшавського університету, до Німеччини українці у 42% випадків переїжджають через вищу допомогу. І лише 27% – через вищі зарплати.

Кожен третій біженець виїхав з України через «шкоду психічному здоров’ю», кожен п’ятий (21%) – злякався обстрілів у сусідніх містах. 34% біженців зіткнулися з обстрілами своїх населених пунктів та 20% – втекли від окупації, йдеться у результатах дослідження Лабораторії законодавчих ініціатив. Дослідження проходило з грудня минулого року по липень поточного, опитали 1322 біженці. На презентації результатів дослідження також був присутній і OBOZREVATEL.

Приблизно кожен другий біженець переїхав із дітьми. Що цікаво, 12% українців із загальної кількості біженців виїхали з країни майже через рік війни, 2023-го. Сплеск міграції відбувся після того, як росіяни зруйнували Каховську ГЕС, виникла масштабна катастрофа.

Загалом українці швидко адаптуються до життя за кордоном. 62,8% біженців кажуть, що їм легше забезпечити гідний спосіб життя в Україні. Тобто ті українці, які втратили свої будинки, нажите майно, найчастіше роботи вважають, що їм легше облаштувати своє життя за кордоном.

Більшість українців отримують у ЄС допомогу (68%). Умови адаптації також демонструють дані про те, де проживають біженці. Дослідження показало, що 43,97% орендують квартиру чи будинок, ще 13,04% орендують квартиру. Тобто понад половина українців за кордоном мають орендоване житло. Близько 9,7% живуть у друзів та знайомих, 19,59% отримали окреме житло від держави, яка їх прийняла. І лише 8,56% живуть у сховищах. Таким чином, 76,6% або безплатно отримали для проживання, або орендують житло за кордоном.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *