Українці зможуть керувати медичними даними в Дії – що відомо про новий сервіс

Зовсім скоро українці матимуть змогу керувати власними медичними даними в мобільному застосунку

Міністерство охорони здоров’я спільно з Національною службою здоров’я України та Міністерством цифрової трансформації готують до запуску новий сервіс в Дії. 28 червня уряд ухвалив постанову про оновлення і керування медичними даними в мобільному додатку.

Деталі розповів міністр Михайло Федоров у Telegram.

Скриншот з YouTube

Оскільки Кабінет Міністрів дав зелене світло на запровадження функціоналу, невдовзі відбудеться тестування нового сервісу та повноцінний запуск. Українці отримають дуже корисні послуги та позбудуться потреби відвідувати лікарні для виконання певних завдань.

Після запуску першого етапу Дія оновиться і забезпечить користувачів такими функціями:

  • реєстрацією як пацієнта в центральній базі даних ЕСОЗ (Електронній системі охорони здоров’я);
  • самостійним поданням декларацій про вибір лікаря – сімейного, терапевта чи педіатра;
  • переглядом і керуванням раніше поданих декларацій з можливістю розірвання договору;
  • зміною власних персональних даних, які містяться в базі ЕСОЗ (номера телефону, місця проживання тощо).

«Зараз для цього треба їхати в поліклініку або звертатися до Національної служби здоров’я, а скоро – кілька кліків у Дії, засвідчили Дія.Підписом – і все готово. Далі функціонал розшириться. Працюємо над сервісом разом із МОЗ та НСЗУ. Стежте за оновленнями», – уточнив Михайло Федоров.

Сервіс дійсно корисний і здатний сильно економити час українців. У коментарях до посту в Telegram наші громадяни поділилися враженнями від новини і зазначили, що давно чекають подібного нововведення, яке спростить користування медичними послугами.

Дистанційна актуалізація даних


В Дію давно почали інтегрувати бази даних різних державних установ, аби українці мали змогу не виходячи з дому актуалізувати конфіденційну інформацію про себе. Наприклад, нещодавно Міністерство цифрової трансформації запустило сервіс для оновлення даних у Реєстрі територіальної громади.

Тепер лише кількома натисканнями на кнопки користувачі можуть привести важливі відомості у відповідність. Наприклад, якщо змінили прізвище через одруження чи переїхали в нове помешкання. Також функціонал стане у пригоді для виправлення некоректної інформації, яка блокує використання державних сервісів.

Станом на кінець червня 2024 року послуги доступні по всій території України, за винятком Одеси, Миколаєва і окремих громад, які перебувають в тимчасовій окупації та розташовані в зонах ведення активних бойових дій.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *