Українці зобов’язані сплатити податки за свої квартири: залишилися лічені тижні, сума залежить від «зайвих» квадратів

В Україні податок на нерухомість потрібно сплатити до кінця серпня. Тим, хто прострочить платіж, загрожують штрафи. Водночас платити потрібно лише тим українцям, які вже отримали квитанції (до 1 липня).

Про це йдеться у матеріалі OBOZREVATEL. Податок рахується лише на «зайву» площу. Місцева влада має право збільшити «норму», але найчастіше це не робить, оскільки зібрані кошти надходять до бюджету. «Норма» становить:

  • 60 квадратів для квартири та за кожен наступний квадрат потрібно сплачувати податок;
  • 120 квадратів для дому та за кожний наступний квадрат потрібно сплачувати податок;
  • 180 квадратів, якщо є будинок та квартира, і за кожен наступний квадрат потрібно платити.

Розмір податку становить до 1,5% мінімальної зарплати за минулий рік. Минулого року мінімалка була у розмірі 6700 грн (і не змінилася досі). Так, максимальна сума податку на зайву площу становить 100,5 грн за квадрат.

Як йдеться у роз’ясненні ДПС: не потрібно сплачувати податок за нерухомість, яка перебуває в окупації чи зоні бойових дій. Отримавши повідомлення про нарахування податку на нерухомість, громадянин зобов’язаний сплатити його протягом двох місяців.

Як покарають тих, хто не заплатить

Отримавши повідомлення про нарахування податку на нерухомість, громадянин зобов’язаний сплатити його протягом двох місяців. Якщо прострочити сплату терміном до 30 днів, то до суми податку буде додано штраф у вигляді 10% від нарахованої суми податку. У разі, коли оплата податку прострочена більш ніж на 30 днів, штраф становитиме вже 20%.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *