Швидкі гроші і легкі кредити в Україні доволі популярні. Але багато фірм, які ведуть подібний бізнес, працюють з порушенням законодавства.
Так, нещодавно СБУ викрила масштабну схему вимагання грошей з позичальників таких «легких» кредитів в інтернеті. Мова йде про одну з компаній-лідерів на ринку онлайн мікрокредитування, представники якої нараховували своїм клієнтам штрафи та пеню у розмірі понад 300% від суми позики, йдеться у Facebook відомства.
Санкції застосовувалися до тих позичальників, які не змогли вчасно погасити кредитні зобов’язання. А до «вибивання» цих штучно створених боргів зловмисники підключали колекторські компанії, які залякували позичальників і навіть їхніх родичів, погрожували фізичним насильством і знищенням майна.
Як зазначили правоохоронці, це є порушенням чинного законодавства, адже на ділі штрафів і пені не можуть перевищувати 50%.
Як працюють схеми шахраїв, що видають мікрозайми онлайн (ssu.gov.ua)
Тим часом у коментарях українці масово скаржаться на різні контори, які пропонують такі мікрокредити.
«Моєму сину місяць тому дзвонив автовідповідач з пропозицією на взяття кредиту ніби з банку Голд. «Якщо згодні — натисніть 1, не згодні – 0. Син натиснув 0. А вчора подзвонили, що він нібито кредит взяв і пора платити відсотки», — поскаржилася Тетяна Шевченко-Матієнко.
«А до всього ще прикрити потрібно «колекторські фірми», які взагалі втратили зв’язок з цим світом. Доводять людей до інсультів. По юридичних адресах реєстрації їх там і близько немає. Як не житловий будинок на три парадних (до прикладу КА «Фактор» чи ТОВ «Профіткапітал»), то подвір’я якогось промислового підприємства», — написав житель Івано-Франківська Дмитро.
- Нарешті почали їх тормосити! Підтримую! А то бідні люди вішатись хочуть від тих кредитів!
- Жуликов-кредиторов надо ставить на место! Стоит отдать должное СБУ, что с ними борется!
- Могу еще штук 10 номеров скинуть, через которые эти товарищи шантажировали семью
- В нас сусід легко взяв і не повертає, а спати колектори не дають всім сусідам у радіусі 200 метрів…
При цьому, як зауважив один з користувачів, зазвичай, подібні кредити — фіктивні.
«Дзвонять не колектори, а шахраї. використовують або спецапаратуру, або програму, бо в інтернеті, наприклад, один і той самий номер має коментарі як шахраїв-колекторів, які вимагають сплату неіснуючих боргів, і в той самий час — це офіційний телефонний номер фірми, що торгує металопрокатом», — написав Армен Халатян.
СБУ викрила шахрайську схему (фото: ssu.gov.ua)