Українці масово продають авто через Дію: що призвело до збільшення кількості угод

Україна впровадила нову послугу переоформлення автотранспорту в Дії, що призвело до збільшення кількості дистанційних угод купівлі-продажу. За перший квартал 2024 року було укладено 128,3 тис. угод, з них 29,3 тис. виконано дистанційно, що складає 22,9% від загальної кількості. У квітні цей показник зріс до 22,9% від усіх угод, що свідчить про успішну реалізацію нової послуги.

Про це повідомляє Інститут дослідження авторинку. На початку минулого року в Україні була введена нова послуга – переоформлення автотранспорту через систему Дія. Тепер продавцям та покупцям не потрібно звертатися до сервісного центру МВС, щоб подати оригінали документів та отримати нове свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та номерні знаки. 

Кількість реєстрацій авто через Дію

Через систему Дія можна переоформити легковий автомобіль, мотоцикл або мопед, якщо це перший та єдиний продаж в році. У разі подальших продажів необхідно звертатися до СЦ МВС. Протягом квітня було укладено 128,3 тис. угод купівлі-продажу, включаючи ті, що оформлені через Дію. Загалом дистанційною послугою скористалися 29,3 тис. разів, що складає 22,9% від сумарної кількості усіх угод купівлі-продажу у квітні 2024 року.

Які транспортні засоби оформлювали найбільше

Популярність цієї послуги у першому кварталі зменшувалася щомісяця: у січні частка складала 12,5%, у лютому – 11,8%, у березні – 10,6%, а в квітні зросла до 22,9%. Зростання кількості перепродажів, ймовірно, спричинене новими законами про мобілізацію, які передбачають можливе вилучення транспортних засобів на потреби ЗСУ у власників, які мають більше одного автомобіля. Найчастіше в Дії переоформлювали легкові автомобілі (96,5%), мотоцикли – 3,4%, а мопеди – лише 0,1%.

Частка оформлених авто за місяцями

Загальна картина за віком, марками та моделями автотранспорту, продаж якого був оформлений через Дію, повторює картину внутрішнього ринку, але у меншому масштабі. Оскільки у квітні вплив на статистику дистанційних переоформлень мали нетипові зовнішні чинники.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *