Українці, що офіційно не працювали, отримали право на пенсію: як його реалізувати

Українці, які мають достатньо років страхового стажу, після досягнення 60 років отримують право на пенсію. При цьому, якщо вони накопичили менше 15 років страхового стажу, то пенсію їм не дадуть. Деякі з них зможуть отримувати від держави лише мізерну соціальну допомогу. Однак в Україні можна отримати право на пенсію навіть офіційно не працевлаштованим громадянам.

Як це реалізувати, розповіли у Пенсійному фоні України.

Головне – не сам факт роботи, а регулярні надходження ЄСВ від тієї чи іншої людини. В Україні зазвичай або ЄСВ платить за працівника його роботодавець, або він сам, якщо він підприємець і сплачує цей внесок за себе.

Однак можна відраховувати за себе ЄСВ і без офіційного працевлаштування. Закон дозволяє громадянам у такий спосіб заробити собі стаж для пенсії.

Зокрема, на добровільну виплату ЄСВ мають право такі категорії громадян:

Українці, що офіційно не працювали, отримали право на пенсію: як його реалізувати

  • члени індивідуального сільського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню;
  • українці віком від 16 років, які не перебувають у трудових відносинах і не належать до платників ЄСВ;
  • іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні;
  • громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами рідної країни, якщо інший порядок виплат не встановлений міжнародними договорами.

Таким чином, цим правом можуть скористатися практично всі, хто не працевлаштований офіційно, однак має можливість відраховувати гроші на ЄСВ.

Як можна виплачувати ЄСВ самостійно?

Для того щоб платити за себе Єдиний соціальний внесок, потрібно укласти добровільний договір соціального страхування в Державній фіскальній службі. Мінімальна вартість одного місяця стажу на сьогодні становить трохи більше ніж 1400 гривень.

Проте такого внеску вистачить, щоби поповнювати свій стаж, але для великої пенсії його буде замало. Якщо ви хочете в старості отримувати виплату більшу, ніж мінімальна пенсія, то і розмір ЄСВ має бути вищим.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *