Уряд стимулюватиме повернення українців додому: Жолнович розповіла, які соціальні реформи готуються

Уряд реформує соціальну політику за Європейськими стандартами. Це допоможе людям, які опинилися за межами України, могли ухвалити самостійне рішення про повернення до своєї країни, коли це буде дозволено обставинами.

Про це сьогодні у Брюсселі за підсумками Ради ЄС з питань зайнятості та соціальних справ (EPSCO) заявила міністр соціальної політики України Оксана Жолнович. Вона зазначила, що проводити масові заклики громадян щодо повернення в Україну поки що зарано.

«Наразі уряд планує заходи щодо стимулювання наших громадян до повернення в Україну, ми думаємо про відповідну урядову стратегію. Якщо говорити про соціальну політику, то нашим пріоритетом є її переформатування з урахуванням найкращих європейських стандартів. Я переконана, – коли ми створимо в Україні соціальні послуги та , що є в Європі, наші громадяни обиратимуть для проживання свою країну та повертатимуться додому», – зазначила чиновник.

Також вона розглянула питання перспективи вступу України до ЄС.

«Друге питання – коли ми станемо частиною Європейського Союзу, то, мабуть, питання міграції стане не таким гострим. Тому що це буде один великий будинок, де можна буде вільно жити вдома, і працювати в іншій країні. Тоді це питання щодо міграції та повернення стане простіше», – додала Оксана Жолнович.

Вона зазначила, що рано закликати всіх громадян України повертатися додому, оскільки триває агресивна російська війна проти України та продовжуються бойові дії. На вже звільнені території, де ситуація більш менш стабільна, вже почали повертатися люди, – кожна людина приймає таке рішення самостійно. Але для багатьох українців, житло яких зруйноване, або мешкають у районах, де йдуть бойові дії проти російських загарбників, повернення додому наразі неможливе.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *