Уточнити дані мають усі військовозобов’язані: в Міноборони пояснили за повістки у поштових скриньках і вилучення авто

Усі військовозобов’язані мають уточнити свої дані від 18 травня протягом 60 діб. Пройти військово-лікарську комісію доведеться й тим, хто має статус «обмежено придатних».

Про це нагадав речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін в ефірі телемарафону. Окрім того, чоловіки віком від 18 до 60 років будуть зобов’язані постійно носити з собою військово-обліковий документ (ВОД)

«Всі військовозобов’язані повинні уточнити свої дані. Такі норми закону. Якщо говорити про обмежено придатних, то після того, як така людина пройде військово-лікарську комісію, отримавши направлення в ТЦК та СП, буде ясно, вона придатна, чи не придатна. Бо з 4 травня статус «обмежено придатний» скасовується», – зазначив Лазуткін.

Речник наголосив, що це мають зробити усі військовозобов’язані, незважаючи на те, коли вони уточняли свої дані.

«Уточнити дані можна буде через електронний кабінет, спеціальний застосунок, який запрацює з 18 травня, а також у ЦНАП чи ТЦК та СП», – додав Лазуткін.

Відповідаючи на питання про обмеження права керування авто, він зауважив, що у законі прописана чітка схема.

«Через п’ять днів після того, як людина, яка має з’явитися у ТЦК і СП, і ухиляється, видається вимога щодо виконання обов’язку військовозобов’язаного. Через десять днів, якщо вона ігнорує її, йде звернення до суду, і суд приймає рішення стосовно обмеження права керування транспортним засобом. Важливо пам’ятати, що це обмеження тимчасове. Якщо людина оновлює свої дані, то це обмеження скасовується», – зазначив він.

Прокоментував речник і чутки про автотранспортний обов’язок, що, мовляв, будуть забирати автівки.

«Нагадаю, що цей обов’язок давно діє, це — не нова норма. Так, деякі автівки залучалися, переважно спецтранспорт, у державних установ. Легкові ж автомобілі не вилучалися, можливо, були поодинокі випадки», – повідомив Лазуткін.

Він також порадив звернутися до рекрутингових центрів тим військовозобов’язаним, хто хоче потрапити до певних частин.

«В Україні їх вже 20. Це можливість для тих, хто хоче бути потрібним Силам оборони держави. Там людина може знайти там нову високооплачувану роботу за фахом», – резюмував Лазуткін.

Як повідомляв OBOZ.UA, Верховна Рада України прийняла у другому читанні законопроєкт №10379, який збільшує відповідальність за вчинення військових правопорушень. Цей законопроєкт передбачає значне збільшення штрафів для тих, хто ухиляється від мобілізації.

Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки зможуть виписувати штрафи за порушення законодавства про військовий обов’язок, оборону та мобілізацію (ст. 210 та ст. 210-1 КУпАП) без складання протоколу, просто виносячи постанову про це. Оскаржити штраф можна буде вже у судовому порядку.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *